moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Sukces "Chrobrzaków" na VI Powiatowym Konkursie Językowym w Wągrowcu

Środa, 20 marca 2019
  • Sukces

W środę, 20 marca, sześcioro uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie wzięło udział w VI Powiatowym Konkursie Języków Obcych, organizowanym przez Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu, reprezentując naszą szkołę w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim oraz rosyjskim.

Test konkursowy, jak co roku, obejmował pytania z zakresu gramatyki, leksyki, składni oraz ogólnodostępnej wiedzy o krajach danego obszaru językowego. Dodatkowo, uczniowie odpowiadali na pytania związane z wiedzą o lasach i ochronie przyrody, które bazowały na tekstach, z którymi uczniowie musieli się zapoznać przed konkursem i przetłumaczyć na właściwy język obcy. Uczniowie, mieli, zatem możliwość sprawdzenia siebie w zadaniach o charakterze językowym, kulturowym, ale również zgłębić wiedzę odnośnie ochrony przyrody i kształtować swoje umiejętności translatorskie.

Po konkursie i krótkiej przerwie regeneracyjnej, uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni do zwiedzenia Rezerwatu Przyrody w Nadleśnictwie Durowo. W trakcie wycieczki mogli zapoznać się z historią tego wyjątkowego pomnika przyrody, podziwiać 300-letni letni Dąb Korfanty i przespacerować się ścieżką edukacyjną. W międzyczasie Panowie ze Straży Leśnej zdradzili tajniki swojej pracy i odpowiedzieli na pytania młodzieży związane z ekologią i poszanowaniem przyrody.

Zmagania językowe przyniosły rezultaty. Pięciu z sześciu reprezentantów naszej szkoły zajęło miejsce na podium.
  • I miejsce (język angielski) - Jagoda Pijanowska z kl.2d
  • I miejsce (język niemiecki) - Agnieszka Domagalska z kl.3b
  • I miejsce (język hiszpański) - Oliwia Stelmaszyk z kl.3i2
  • II miejsce (język hiszpański) - Faustyna Prymas z kl. 1f
  • II miejsce (język rosyjski) - Karol Łukomski z kl. 3b
     
tekst: I LO
foto: I LO