moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pierwszy dzień wiosny! Policja czuwa nad bezpieczeństwem

Środa, 20 marca 2019
  • Pierwszy dzień wiosny! Policja czuwa nad bezpieczeństwem

Kalendarzowa wiosna rozpoczyna się 21 marca. Data ta kojarzy się młodzieży także z obchodzonym dość często Dniem Wagarowicza. Jedni w ramach tego dnia angażują się w przedsięwzięcia organizowane w szkole, inni opuszczają lekcje. Niezależnie od wybranego przez młodzież sposobu świętowania tego dnia, policjanci z gnieźnieńskiej Policji będą czuwali nad spokojnym jego przebiegiem.

Zapewne, również w tym roku część uczniów zamiast do szkoły, uda się na mniej lub bardziej oficjalne wagary. Aby nic nie zmąciło świętowania pierwszego dnia wiosny, policjanci od kilku dni zbierają informacje o ilości, uczestnikach i formach imprez, jakie się będą odbywały. W naszym mieście i powiecie dotychczas nie było poważniejszych incydentów związanych z zakłóceniem porządku publicznego przez młodzież, jednak policjanci wolą dmuchać na zimne. Jak co roku apelujemy do uczniów wszystkich szkół o rozsądek, przestrzeganie prawa, porządku publicznego i zasad współżycia społecznego. Młodzi, którzy popadną w konflikt z prawem, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Pod przysłowiową lupę wzięte zostaną miejsca, gdzie najczęściej gromadzi się młodzież. Kontrolowane będą również obiekty handlowe, pod kątem sprzedaży alkoholu nieletnim.

Pierwszy dzień wiosny nieodłącznie związany jest z topieniem „marzanny”. Zapewne przez miasto będą się przemieszczały barwne korowody dzieci, dlatego prosimy wszystkich kierowców o ostrożność i wyrozumiałość. Rodziców prosimy, aby w tych dniach szczególnie zwracali uwagę na swoje pociechy te młodsze i starsze.
źródło: Policja