moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Sprawca kolizji złapany! Odpowie za kilka wykroczeń

Wtorek, 12 marca 2019
  • Sprawca kolizji złapany! Odpowie za kilka wykroczeń

Osobom poszkodowanym we wczorajszej kolizji ok. godz. 15.00 na skrzyżowaniu ulic Wrzesińskiej i Wolności w Gnieźnie udało się ustalić sprawcę zdarzenia. Teraz mężczyzna będzie miał spore problemy.

Przypomnijmy, że sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia wcześniej uszkadzając dwa auta. Poszukiwany poruszał się zielonym Mitsubishi Space Star. Miał uszkodzone dwa przednie błotniki. Po zdarzeniu kierował się w stronę ulicy Półwiejskiej. W samochodzie znajdował się kierowca oraz dwoje dzieci. Początek nr rejestracyjnego auta sprawcy to BS.

Dzisiaj osoby poszkodowane ustaliły, że mężczyzna wcześniej w pobliskim sklepie kupował alkohol. Okazało się także, że auto porzucił w lesie. Zanim jednak uczestnicy zdarzenia dotarli we wskazane miejsce, pojazdu już nie było. Udało się jednak zdobyć wyraźne zdjęcia pojazdu oraz zapis ze sklepowego monitoringu, który uwiecznił sprawcę. Policja ustaliła miejsce przebywania mężczyzny. Okazało się, że pojazd, którym się poruszał nie był ubezpieczony. Teraz odpowie za spowodowanie kolizji, ucieczkę z miejsca zdarzenia, a być może nawet za prowadzenie pod wpływem alkoholu.
 
tekst: Andrzej Bukowski