moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Śledztwo w sprawie czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji! Oskarżeni przyznali się do winy

Poniedziałek, 25 lutego 2019
  • Śledztwo w sprawie czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji! Oskarżeni przyznali się do winy

19 lutego 2019r. mieszkanka Gniezna ujawniła na dachu swojego garażu worek z zawartością roślin przypominających ziele konopii. Wezwała Policję i po chwili na miejsce przybył patrol funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Gdy oczekiwali oni na przyjazd policjantów z Wydziału Kryminalnego, na miejscu pojawił się samochód, w którym znajdowało się trzech mężczyzn. Jeden z nich wysiadł z pojazdu i twierdząc, że worek należy do niego usiłował odebrać go funkcjonariuszom grożąc pozbawieniem życia oraz bijąc ich pięściami i kopiąc. Po chwili policjantów zaatakował również drugi z mężczyzn, który przyjechał samochodem. Funkcjonariusze obezwładnili napastników, którzy zostali następnie zatrzymani.

Hubert Z. usłyszał zarzut posiadania substancji odurzających w postaci 980 gramów marihuany, stosowania przemocy i groźby bezprawnej w celu zmuszenia funkcjonariuszy do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz czynnej napaści na funkcjonariuszy w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych. Za czyny te grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Drugiemu ze sprawców, Adamowi S., przedstawiono zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych. Również grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Obaj podejrzani przyznali się do winy, złożyli wyjaśnienia i wyrazili zgodę na skazanie ich za zarzucane przestępstwa bez przeprowadzenia rozprawy na kary ustalone przez prokuratora. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji.
 
tekst: Prokuratura Okręgowa w Poznaniu
foto: KPP Gniezno