Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Wtorek, 19 lutego 2019
  • Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, w czasie wolnym od służby, ujął nietrzeźwego kierowcę. Policjant zabrał 18-latkowi kluczyki i wezwał na miejsce patrol. Alkomat wykazał, że nieodpowiedzialny kierowca miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Policjantem jest się nawet po służbie. Udowodnił to sierż. szt. Łukasz Cegiel z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie w minioną sobotę (16.02.19). Około godz. 22.30 funkcjonariusz będąc na stacji paliw w Rogowie zauważył samochód marki VW Polo, którego kierujący uderzył w kamień będący na poboczu wyjazdu i uszkodził pojazd. Z uwagi na brak możliwości kontynuowania jazdy, pozostawił samochód i pieszo udał się w kierunku wsi. Wówczas policjant zauważył, że kierowca prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Ujął mężczyznę i zabrał mu kluczyki od pojazdu. O powyższym zdarzeniu poinformował dyżurnego żnińskiej jednostki Policji.

Na miejsce przybyli umundurowani funkcjonariusze, którzy przejęli od niego mieszkańca gminy Gąsawa. Sprawdzenie na urządzeniu procesowym wykazało, że nieodpowiedzialny kierowca miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Zachowanie 18-latka oceni Sąd, do którego trafi akt oskarżenia.
 
źródło: Policja