moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Każda złotówka na wagę złota

Środa, 9 stycznia 2019
  • Każda złotówka na wagę złota

Każdego roku od stycznia do kwietnia Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zwraca się z prośbą o 1% Państwa podatku.

Wolontariusze, podopieczni i pracownicy Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej proszą, aby to właśnie tę organizację wpisać w PIT jako odbiorcę tego procenta. To jest kwota, którą już zapłaciliśmy w formie zaliczki, nic dodatkowego - mówi Ks. Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Te pieniądze, jeśli nie wskażemy dla nich przeznaczenia, zostaną przekazane ogólnie do budżetu państwa, a wskazując w PIT pozarządową, która działa na naszym terenie i która ma nasze zaufanie możemy sami zdecydować, chociaż częściowo, gdzie trafiają nasze pieniądze. Każdego roku mówię o tym, że każda kwota jest dla nas cenna. Oznacza bowiem, że ktoś nam zaufał i wierzy, że wykorzystamy te pieniądze we właściwy sposób. Dzięki ofiarności i zrozumieniu naszych darczyńców, wolontariusze i pracownicy naszej organizacji mogą każdego dnia pomagać bezpośrednio kilkuset osobom.

W ubiegłym roku udało się w ten sposób zebrać 257 590,90 zł. Środki finansowe pozyskiwane w ten sposób wykorzystywane są przede wszystkim na pomoc w rehabilitacji osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami czy chorobami. Dzięki tym środkom może także funkcjonować Dom Matki i Dziecka oraz prowadzona przez naszą Caritas wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Część pozyskanych pieniędzy zostanie przeznaczona na zakup profesjonalnego, niezbędnego do przeżycia sprzętu dla osób obłożnie chorych.

Jak w poprzednich latach, również w tym roku Caritas oferuje swoją pomoc w rozliczaniu PIT. Można pozostawić dokumenty w biurze przy ul. Seminaryjnej 2 lub os. Orła Białego 20 w Gnieźnie, a pracownicy Caritas rozliczą zeznanie.
 
tekst: Informacja Prasowa