moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Dążymy do tego, aby rządzić samodzielnie". PiS zaprezentował kandydatów na radnych

Sobota, 15 września 2018

Poseł Zbigniew Dolata z Prawa i Sprawiedliwości przedstawił kandydatów na listach do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Konferencja odbyła się przed budowanym szpitalem. Nie zabrakło tematów dotyczących koalicjantów oraz przyszłego starosty.

W ciągu 4 lat udowodniliśmy, że Prawo i Sprawiedliwość jeśli przedstawia propozycje programowe w kampanii wyborczej to te propozycje potem realizuje - mówi poseł Zbigniew Dolata. Dzisiaj akurat tłem spotkania jest gnieźnieński szpital - największa inwestycja w historii powiatu, którą zapowiadaliśmy w 2014 roku teraz jest realizowana. 61 mln zł to koszt całkowity. Stopień zaawansowania to już ponad 40 mln zł. Z tego ponad połowa to są środki pozyskane z zewnątrz. (...) Ta drużyna jest świetną drużyną. Wszyscy radni naprawdę ciężko pracowali w ciągu tych 4 lat. Oni, którzy kandydują ponownie, ale również Ci, którzy mandatów radnych nie zdobyli w poprzedniej kadencji, będą robili wszystko aby przekonać mieszkańców naszego powiatu do głosowania na naszych kandydatów, bo to jest gwarancja tego, że ten szpital będzie dokończony. To jest gwarancja tego, że powiat będzie się rozwijał, że wykorzystamy wszystkie możliwości rozwojowe, które są związane z tym, że Prawo i Sprawiedliwość rządzi w Warszawie i dzięki temu będzie łatwiej pozyskiwać środki na wszystkie cele, które powiat będzie realizował. Zapowiadamy, ze jeśli chodzi o następną kadencją to, jak dokończymy szpital, kolejne lata to będą przede wszystkim inwestycje drogowe i oświatowe. Listy są silne i zrównoważone. Jeśli chodzi o parytet, to mamy 20 mężczyzn (54%) i 17 kobiet (46%). Kobiety mają też miejsca 1 - 3. (...) Dążymy do tego, żeby zdobyć takie poparcie społeczne aby rządzić samodzielnie. Koalicja, którą zawarliśmy w 2014 roku była dość trudną koalicją. Dobra współpraca była z PSL-em - to muszę powiedzieć jednoznacznie. Natomiast znacznie gorzej było z drugim koalicjantem, który teraz się troszkę zakamuflował, przekształcił, zmienił nazwę - myślę tutaj o Ziemi Gnieźnieńskiej, która zmieniła nazwę na GPS. Tutaj współpraca była kiepska. Uważamy, że to co się stało dobrego, to powinno mieszkańcom naszego powiatu dać do myślenia. (...) Jeśli chodzi o kandydata na starostę, w tym momencie myślę, że byłoby przedwczesnym dywagowanie kto będzie starostą, ponieważ nie dzieli się skóry na niedźwiedziu.

Mijająca kadencja była trudna dla władz powiatu. Tematem przewodnim była oczywiście budowa szpitala. Były burzliwe momenty w tej kadencji, ale efekty są, także chciałabym dokończyć to co zaczęliśmy w tej kadencji - mówi starosta Beata Tarczyńska. Mam tu na myśli szpital i jeśli tylko wyborcy pozwolą na to, to będziemy tą inwestycję kończyć w kolejnej kadencji. Kadencja trwa tylko 4 lata, ale wydaje się, że jeszcze potrzebujemy troszeczkę czasu, żeby to wszystko dokończyć. Dlatego zdecydowałam się na kandydowanie. Uważam, że kandydaci, którzy są przez nas przedstawieni, to są osoby, które żyją w swoim środowisku, wiedzą jakie są potrzeby danej gminy czy miasta. Na pewno jest to gwarancja tego, że wyborcy będą mieli dobry wybór wśród kandydatów, żeby zagłosować. Dla mnie ta kadencja się już kończy, ale na pewno byłoby miło gdyby wyborcy dali mi szansę dokończenia kilku inwestycji.
 
RADA POWIATU
OKRĘG NR 1  
1. Marcin Makohoński
2. Monika Twardowska
3. Natasza Szalaty
4. Mariola Ilnicka
5. Krzysztof Kanoniczak
6. Szymon Fajfer
7. Aleksandra Ciesielska
8. Zygmunt Kapeliński
9. Piotr Kujawski

OKRĘG NR 2   
1. Beata Tarczyńska
2. Tadeusz Pietrzak
3. Ewa Jachimczyk
4. Elżbieta Fischer
5. Wojciech Romaszkiewicz
6. Bogumił Bielecki
7. Jan Klawiter
8. Maria Chwiałkowska-Grygiel

OKRĘG NR 3  
1. Leszek Figaj
2. Zofia Stachowiak
3. Wojciech Bogusiewicz
4. Michał Hajduk
5. Danuta Humańska

OKRĘG NR 4  
1. Andrzej Kwapich
2. Zbigniew Bręklewicz
3. Lidia Pietrzak
4. Janusz Grzyb
5. Lewandowski Wiesław
6. Kiełpińska Karolina
7. Danuta Zdrojewska
8. Marianna Paluszyńska
9. Grzegorz Sip

OKRĘG NR 5 
1. Maciej Łykowski
2. Jarosław Pawlicki
3. Aneta Maria Szafran
4. Joanna Zdrojewska
5. Marcin Powałowski
6. Jadwiga Nowak

 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski