moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Czy w Gnieźnie systematycznie wprowadzany jest totalitaryzm? Kolejny zakaz dla przedsiębiorców

Środa, 30 maja 2018
  • Czy w Gnieźnie systematycznie wprowadzany jest totalitaryzm? Kolejny zakaz dla przedsiębiorców

Podczas Sesji Rady Miasta Gniezna radni przegłosowali zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach w dzielnicy Stare Miasto w godzinach 23.00 - 5.00. Uchwała wydaje się nadzwyczaj absurdalna.

To, co zrobili radni przeszło wszelkie granice - mówi właściciel sklepu mieszczącego się w centrum Gniezna. Szczerze mówiąc zastanawiam się nad wprowadzeniem u siebie zakazu obsługi radnych miejskich, którzy głosowali za zakazem. Ci ludzie, siedzący i "pierdzący w stołki" zamiast pomóc nam w funkcjonowaniu, odbierają nam pieniądze. Chyba logiczne jest, że ludzie w nocy nie kupują masła czy chleba. Głównymi produktami są alkohol i papierosy. Tłumaczą to rozwiązywaniem problemów związanych ze spożywaniem alkoholu? Ja przepraszam panie redaktorze, ale co za kretyn to wymyślił? Oni dostają pieniądze z naszych podatków? Ja się na to nie godzę! Za komuny było lepiej! Niech mi pan wierzy, że jeśli teraz któryś z tych radnych pojawiłby się w moim sklepie, po prostu dostałby w pysk! Tak - w pysk nie w twarz. Na twarz trzeba sobie zasłużyć. To są pomioty a nie radni! Planowałem wydłużenie godzin otwarcia sklepu, ponieważ kolejna galeria odbiera nam ludzi w dzień. Teraz to nie ma sensu. Na czym mam w nocy zarabiać? Mało, że i tak przez 3/4 tygodnia sam stoję za kasą, to jeszcze teraz jakiś kolejny zakaz. Niech nam w ogóle odbiorą koncesję na alkohol.

Najpierw prezydent Tomasz Budasz uderzył w przedsiębiorców prowadzących działalność cyrkową, teraz radni zakazują swobody handlu lokalnym sklepikarzom. Jaki będzie kolejny zakaz? Zapewne dowiemy się niebawem.
 
tekst: Andrzej Bukowski