moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kolejni piesi potrąceni na przejściu!

Czwartek, 24 listopada 2016
  • Kolejni piesi potrąceni na przejściu!

Dzisiaj ok. godz. 20.00 na ul. Wyszyńskiego w Gnieźnie, na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do kolejnego potrącenia pieszych. To drugie tego typu zdarzenie w dniu dzisiejszym. Tym razem do szpitala trafiło dwóch mężczyzn.

Z informacji, które przekazał nam jeden z uczestników zdarzenia wynika, że samochód marki Volkswagen jechał z nadmierną prędkością. Kierowała nim kobieta. Ponadto w pojeździe znajdował się pies, który w wyniku uderzenia i gwałtownego hamowania uderzył w przednią szybę auta. Kobieta potrąciła na przejściu dwóch mężczyzn. Obaj zostali przewiezieni karetkami Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Poszkodowani są mocno poobijani. Jeden z nich zatrzymał się 7 metrów od pojazdu, drugi ok. 6 metrów. Całe szczęście, mężczyźni przeżyli spotkali z rozpędzonym pojazdem.

[Aktualizacja 25.11]
Jak wynika z wstępnych ustaleń Policji, kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen, 67-letnia gnieźnianka, jadąc z centrum miasta w kierunku ul. Roosevelta, potrąciła dwóch pieszych w wieku 19 i 23 lat przechodzących przez oznakowane przejście dla pieszych. Piesi zostali karetkami pogotowia przewiezieni do szpitala, gdzie po badaniach ze stłuczeniami zostali zwolnieni do miejsca zamieszkania.

Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policja zatrzymała prawo jazdy kierującej volkswagenem.

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik