moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

7 rozbitych samochodów w Charbowie! 31-letnia kobieta w szpitalu!

Środa, 23 listopada 2016
  • 7 rozbitych samochodów w Charbowie! 31-letnia kobieta w szpitalu!

Dzisiaj przed godz. 9.00 w miejscowości Charbowo na krótkim odcinku drogi doszło do dwóch kolizji z udziałem w sumie 7 samochodów osobowych. Na miejsce zadysponowano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz zastępy Straży Pożarnej z Gniezna, Kłecka i Ułanowa.

O godz. 8.45 w miejscowości Charbowo na drodze wojewódzkiej nr 190 doszło do kolizji 3 samochodów osobowych. Jak wynika z wstępnych ustaleń Policji, kierujący samochodem osobowym marki Mazda, 24-letni mężczyzna, jadąc od strony Wągrowca w kierunku Gniezna, nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na tył poprzedzającego samochodu marki Volkswagen Golf, którego kierująca, 31-letnia kobieta, zatrzymała się z uwagi na zaistniałe zdarzenie drogowe. Kierujący samochodem marki Renault Megane, 65-letni mężczyzna, nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzył w tył pojazdu samochodu marki Mazda.

Kierująca pojazdem marki Volkswagen Golf została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego i pozostała na obserwacji w szpitalu. Uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi. Sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi.

O godz. 8.50 w Charbowie, kilkaset metrów dalej doszło do kolejnej kolizji drogowej. Jak wynika z ustaleń Policji, kierujący samochodem marki Mazda, 42-letni mężczyzna, jadąc w kierunku miejscowości Polska Wieś nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na tył poprzedzającego go samochodu marki BMW, którym kierowała 32-letnia kobieta. Wskutek uderzenia BMW uderzyło w tył samochodu Volkswagen Amarok, którym kierował 23-letni mężczyzna. W stojącą Mazdę uderzył kierujący samochodem marki Opel Insignia, 51-letni mężczyzna.

W tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: OSP Kłecko