moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

8-latka pogryziona przez psa, który zerwał się z łańcucha!

Poniedziałek, 14 listopada 2016
  • 8-latka pogryziona przez psa, który zerwał się z łańcucha!

8-letnia dziewczynka została na osiedlu Skiereszewo pogryziona przez psa. Zwierzę rasy mieszanej zerwało się wcześniej z łańcucha. Dziecko z raną szarpaną nogi trafiło do szpitala, gdzie założono mu szwy. Gnieźnieńscy policjanci wyjaśniają okoliczności sytuacji oraz sprawdzają, czy pies był właściwie zabezpieczony. Pies nie posiadał aktualnych szczepień, dlatego został przewieziony na obserwację do schroniska dla zwierząt. Funkcjonariusze apelują o szczególną ostrożność, zwłaszcza w przypadku kontaktu dzieci z czworonogami.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, przed godziną 10.00 na jednej z ulic osiedla Skiereszewo w Gnieźnie. 8-letnia dziewczynka w pewnym momencie została zaatakowana i ugryziona przez czworonoga, który wcześniej zerwał się z łańcucha. Dziecko z obrażeniami nogi zostało przewiezione na pogotowie, gdzie lekarz założył szwy. Jak ustalili gnieźnieńscy policjanci, pies nie posiada aktualnych szczepień.

Zwierzę zostało złapane, a następnie zabezpieczone na obserwacji w schronisku. Policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia.

Gnieźnieńscy policjanci apelują do właściciel psów o zachowanie szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, a zwłaszcza w przypadku kontaktu dzieci z czworonogami. Wszyscy wiemy, że pies od wieków towarzyszy człowiekowi jako najwierniejszy przyjaciel i obrońca, a prawidłowo wychowany i zdrowy pies nie zrobi człowiekowi krzywdy. Niestety błędy w wychowaniu psa popełniane przez właścicieli, doznana krzywda lub brak opieki mogą spowodować nieprawidłowe, a nawet agresywne zachowanie zwierzęcia.
źródło: Policja, Policja