Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pijany rowerzysta pod kołami Citroena

Środa, 9 listopada 2016
  • Pijany rowerzysta pod kołami Citroena

We wtorek, 8 listopada, o godzinie 18.40 w okolicy Modliszewka, na drodze powiatowej numer 2183 samochód osobowy najechał na stojącego na środku jezdni, bez oświetlenia i wymaganych elementów odblaskowych, 35-letniego mężczyznę. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku.

Jak wynika z wstępnych informacji Policji, kierujący samochodem osobowym marki Citroen, 54-letni mieszkaniec gminy Mieleszyn, jadąc od strony Modliszewka w kierunku miejscowości Dębłowo, na prostym odcinku drogi najechał na stojącego na jezdni mężczyznę trzymającego rower, 35-letniego mieszkańca gminy Mieleszyn. Kierujący jednośladem w chwili zdarzenia załatwiał potrzebę fizjologiczną. Rower nie posiadał oświetlenia, a pieszy wymaganych elementów odblaskowych.

35-latek z obrażeniami ciała w postaci złamania nogi i ogólnymi potłuczeniami ciała został przewieziony do szpitala. Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego pieszy miał w organizmie 3,6 promila alkoholu w organizmie, kierujący Citroenem był trzeźwy.

Auto oraz rower zabezpieczono na parkingu depozytowym. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Kłecku.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski