Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Rekordowy Bieg Europejski

Niedziela, 10 kwietnia 2016
  • Rekordowy Bieg Europejski

Ponad 1400 zawodników wzięło udział w XIV Biegu Europejskim Gnieźnie. Impreza odbyła się 9 kwietnia, gromadząc na gnieźnieńskim rynku i okolicznych ulicach tłumy kibiców. Wśród startujących znaleźli się Wielkopolanie, a także zawodnicy z całej Polski i z zagranicy (m.in. z Kenii, Ukrainy, Kanady, Nowej Zelandii).

Najszybszy uczestnik XIV Biegu Europejskiego Gnieźnie - Kiymaio Hillary Kiptum Maiyo  - pokonał 10 km trasę w 0:28:58, zaś najszybsza uczestniczka - Izabela Trzaskalska - w 00:34:07. Specjalny tytuł i nagrody dodatkowe otrzymali również mieszkańcy Gniezna, którzy stanowili niemal 1/3 wszystkich startujących. Najlepszy w tej kategorii okazał się Patryk Łukaszewski (czas 00:32:48), a najlepsza Paulina Andrzejewska (czas 00:40:30). Z kolei co 7 zawodnik pochodził z Poznania. Tematyka tegorocznej imprezy nawiązywała do Danii. Duńskie akcenty można było zauważyć na medalach, koszulkach i dyplomach. Nie od dziś wiadomo, że sport łączy ludzi. Organizując Bieg Europejski, staraliśmy się przenieść to poziom wyżej i połączyć ze sobą kultury i historie różnych państw europejskich. Jak można było przekonać się podczas imprezy, był to strzał w dziesiątkę – mówił Andrzej Krzyścin, dyrektor XIV Biegu Europejskiego w Gnieźnie. Tegoroczne zawody przyciągnęły rekordową liczbę uczestników. Wielkopolska wystawiła bardzo silną reprezentację, która zmierzyła się z biegaczami z całej Polski i z zagranicy. Już teraz zapraszamy wszystkich zawodników i kibiców na przyszłoroczną, XV edycję imprezy.

Organizatorzy przygotowali wiele dodatkowych atrakcji dla kibiców. Szczególne niespodzianki czekały na dzieci, które mogły wziąć udział w Biegu Przedszkolaka (Biegu Żabki) na dystansie 200 m. Popularnością cieszyły się również: konkurs fotograficzny, symulator dachowania oraz pokazy pierwszej pomocy. Ostatnie ze wspomnianych atrakcji zostały przeprowadzone przez ratowników Bridgestone Poznań.
tekst: Beata Grześkowiak
foto: Joanna Pomorska