moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Rozgrywki Cembrit Cup zakończone

Wtorek, 22 lutego 2011
  • Rozgrywki Cembrit Cup zakończone

Zgodnie z zapowiedziami 19 lutego w hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzemesznie odbyła się finałowa kolejka Trzemeszeńskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej Cembrit CUP 2010/2011. Była to ostatnia, a zarazem najważniejsza, bo decydująca o miejscach na podium - 22 runda turnieju.

Po 21 kolejkach Cembrit CUP 2010/11 sytuacja w górnej części tabeli była bardzo gorąca, gdyż różnica punktowa między drużynami była niewielka. Wiadome było, że o miejscu na podium zadecyduje runda finałowa. Walkę o czołowe lokaty zapoczątkowało spotkanie BiW Ubezpieczeń Witkowo oraz Bieślina. W drugiej połowie skuteczniejszymi okazali się zawodnicy z Witkowa, którzy ustalili wynik meczu na 5:2. Następnie na boisku spotkały się drużyny Ado Gniezno oraz Paroc Trzemeszno. W pierwszej połowie piłkę w bramce przeciwników umieścił Marcin Duniecki z Paroc-u, dzięki czemu na prowadzenie wyszła drużyna z Trzemeszna. Druga część spotkania należała jednak do zawodników z Gniezna. Dzięki strzałowi Piotra Ratajczaka Ado udało się doprowadzić do wyrównania, a mecz zakończył się wynikiem 1:1. Kolejne spotkanie było popisem umiejętności strzeleckich zawodników Producenta Mebli KaPi, którzy podejmowali zespół Cembritu. Ich przewaga widoczna była od początku meczu. Cembrit nie znalazł sposobu na przeciwników i gładko przegrał spotkanie 0:5 tracąc jednocześnie szansę na wysokie, 2 miejsce w tabeli na rzecz KaPi. Bardzo ciekawie zapowiadało się starcie lidera Witex Mogilno z Auto-Myjnią Skrzypek Trzemeszno.  Siła obu zespołów gwarantowała emocjonujące spotkanie. Spotkanie to zakończyło się remisem 2:2, a Witex mógł ostatecznie świętować mistrzostwo, które zdobył już tydzień wcześniej. W pozostały spotkań drużyn walczących o miejsca od 9-16 padły następujące wyniki:
Mont-Bud Trzemeszno - Orzeł Gniezno    6:2 (4:0)
PPZ Trzemeszno - PBHiU Arkon    8:2 (4:1)
KKS Kamieniec - PPHU Jacek Surdyk    0:2 (0:0)
Carsekt - Majster Bartz Orchowo    2:1 (2:1)
Tegoroczna liga okazała się organizacyjnym i sportowym sukcesem. W turnieju wzięło udział 16 drużyn - to o 3 więcej niż przed rokiem, rozegrano 156 spotkań, w których padło aż 994 bramek. Bardzo trafnym rozwiązaniem okazał się podział rozgrywek na dwie fazy - zasadniczą (każdy z każdym) oraz play-off, w której walczono w grupach po 8 drużyn o miejsca od 1 do 8 oraz od 9 do 16. Dzięki temu końcówka ligi przyniosła wiele emocji trzymając w niepewności zawodników i kibiców do samego końca.
Najlepszym zespołem Cembrit CUP 2010/11 został Witex Mogilno. Drugie miejsce zajął Producent Mebli KaPi, na najniższym stopniu podium znalazł się Paroc Trzemeszno. O bardzo wyrównanym poziomie rozgrywek świadczy, że w czubie tabeli są niewielkie różnice punktowe oraz fakt, że siódmą drużynę od mistrza dziel jedynie 7 pkt.
Poniżej przedstawiamy zestawienie po ostatniej rundzie rozgrywek:
Zakończona ostatnia runda TLPNH Cembrit CUP 2010/11 była doskonałą okazją do nagrodzenia wyróżniających sie drużyn i zawodników. Królem Strzelców Trzemeszeńskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej Cembrit CUP 2010/11 został Damian Szczepaniak (BiW Ubezpieczenia Witkowo). Tytuł najlepszego piłkarza zdobył Krzysztof Chojnacki (Producent Mebli KaPi), a bramkarza - Jakub Szczepaniak  z Bieślina.
Nagroda „fair play” powędrowała do drużyny Majster Bartz z Orchowa.
Tym samym Trzemeszeńską Ligę Piłki Nożnej Halowej Cembrit CUP 2010/11 uznać należy za zakończoną.
Zachęcamy do skorzystania ze strony www.cembritcup.pl, gdzie znajdują się szczegółowe zestawienia ze wszystkich kolejek turnieju.
Marta Pronobis