moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pod okiem Hanny Olejniczak

Poniedziałek, 21 lutego 2011
  • Pod okiem Hanny Olejniczak

Piątek, sobota i niedziela upłynęły pod znakiem tańca współczesnego. W Centrum Kultury "Scena To Dziwna" młoda tancerka - 20-letnia Hanna Olejniczka prowadziła zajęcia z tej właśnie techniki tanecznej. Swoje umiejętności szlifowało ok. 30 osób.

Hanna Olejniczak - wybitna, młoda tancerka. Ma na swoim koncie występy w „Fauście”, „Aidzie” i „Panu Twardowskim” w Teatrze Wielkim w Poznaniu, a także występy z Orkiestrą Polskiego Radia „Amadeus” Agnieszki Duczmal. Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu, na co dzień związana jest z Państwowym Zespołem Ludowym Pieśni i Tańca "Mazowsze" na stanowisku tancerz z obowiązkiem śpiewu.
Pochodzę z Gniezna i to właśnie dlatego wpadłam na pomysł zrobienia zajęć z tańca współczesnego, tym bardziej, że do tej pory nie było tutaj tego typu warsztatów - mówi Hanna Olejniczak. Jest tutaj dużo osób, które należą do różnych sekcji tanecznych. Moja przygoda z tańcem zaczęła się kiedy miałam 9 lat. Poszłam wówczas do 5-letniej szkoły baletowej. Obecnie jestem zawodowym tancerzem i pracuję w zespole „Mazowsze”. Zajęcia podzielone były na dwie grupy: początkującą i zaawansowaną. Ludzie sami wybierali grupę, do której chcą uczęszczać na zajęcia. Do każdej z nich zapisało się ok. 15 osób. Najmłodszy tancerz miał 14 lat. Mamy nadzieję, że warsztaty będą kontynuowane, ponieważ uczestnicy nie kryli swojego zadowolenia z odbytych zajęć.
tekst: (Buk)
foto: J.P.