moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Prolog Cavaliady za nami!

Poniedziałek, 7 grudnia 2015
  • Prolog Cavaliady za nami!

Na przestrzeni kilku lat na bieżąco informowaliśmy Państwa o rywalizacji, jaka rozgrywała się między uczestnikami podczas Jeździeckiego Pucharu Gniezna. Przypomnijmy, że zwycięzcą JPG w 2013 roku został Mateusz Kowalczyk. Maria Goss ukończyła JPG na trzeciej pozycji w 2014 roku. Tegoroczne zmagania zakończyły się II miejscem dla Luizy Rakowskiej i III dla Oktawii Woźniak.

Potwierdziła się idea towarzyskich zawodów Jeździeckiego Pucharu Gniezna, które stanowią doskonałą okazję do zdobywania cennych doświadczeń na parkurach i przenoszenia ich na dalszy grunt. Systematyczna praca, zaangażowanie i liczne starty w zawodach towarzyskich i regionalnych sprawiły, że na Prologu Cavaliady wystartowały osoby, o których za sprawą JPG pisaliśmy wcześniej na łamach naszego portalu.

Z dużą przyjemnością informujemy, że w ubiegłą sobotę Mateusz Kowalczyk na koniu Wigra spróbował swoich sił w Prologu Cavaliady w Poznaniu i zajął II miejsce w klasie N. Laureatką III miejsca w klasie L została Maria Goss na koniu Zaretino. Luiza Rakowska na Kmicicu stanęła tuż za podium w klasie P. Od miejsca trzeciego dzieliły ją 0,23 sekundy.

Na poznańskim parkurze Prologu Cavaliady, na którym już w tym tygodniu będzie można kibicować czołówce europejskiego jeździectwa, Magdalena Murawska, Waldemar Gaca i Oktawia Woźniak również bezbłędnie pokonali parkur. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i życzymy wielu sukcesów.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Ada Rakowska