Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Akcja "Znicz" z Gnieźnie. 7 kolizji i 5 kierowców na "podwójnym gazie"

Wtorek, 3 listopada 2015
  • Akcja

Codziennie nad bezpieczeństwem mieszkańców i osób odwiedzających groby najbliższych czuwało kilkanaście policyjnych patroli ruchu drogowego, służb patrolowo-interwencyjnych, kryminalnych, dzielnicowych wspieranych przez patrole Straży Miejskiej. Drogi dojazdowe do miasta patrolowały także oznakowane radiowozy i samochód z wideorejestratorem.

Akcja "Znicz" trwała od 30 października do 2 listopada. W tym czasie policjanci kierowali ruchem w okolicy gnieźnieńskich cmentarzy, dbając przede wszystkim o bezpieczeństwo pieszych. W tym roku było spokojnie i bezpiecznie, zarówno na cmentarzach, jak i w ich okolicach, a także na drogach dojazdowych. Na terenie powiatu doszło do 7 kolizji drogowych.

Podczas trwania działań w powiecie gnieźnieńskim zatrzymano pięć osób kierujących samochodem po wypiciu alkoholu. Rekordzista miał w organizmie 2,5 promila. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a teraz czeka go sprawa karna za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat.
źródło: Policja