moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Motocykl na dachu radiowozu! Spektakularne zakończenie pościgu

Środa, 22 lipca 2015
  • Motocykl na dachu radiowozu! Spektakularne zakończenie pościgu

Dzisiaj w godzinach popołudniowych na terenie gminy Witkowo doszło do pościgu, niczym z amerykańskich filmów akcji. Za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli, ruszył policyjny radiowóz. Pościg zakończył się w momencie, kiedy uciekającemu kierowcy zagrodził drogę kolejny policyjny pojazd. W wyniku zderzenia motocykl wylądował na dachu radiowozu.

Pościg zaczął się przy bramie wjazdowej do Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie, gdzie motocyklista wraz z pasażerką nie zatrzymali się do kontroli. Wówczas funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Witkowie ruszyli w pościg. Pogoń zakończyła się w Chłądowie, gdzie uciekającym zagrodził drogę kolejny radiowóz. Motocyklista uderzył w policyjne auto, w wyniku czego motor wylądował na dachu radiowozu. Poszkodowany kierowca próbował uciekać pieszo, jednak został zatrzymany przez policjantów. Kierowca motocykla wraz z pasażerką zostali przetransportowani do szpitala.

Mężczyzna miał 23 lata i podróżował z 28-letnią pasażerką. Policjanci ustalili, że kierowca posiadał uprawnienia do prowadzenia motocykla.
tekst: Joanna Pomorska
foto: Hubert Lisiak - Kurier Witkowski,
Andrzej Bukowski