moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Co dalej z komendą Policji?

Środa, 18 lutego 2015
  • Co dalej z komendą Policji?

Pomimo wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, budowa Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie trwa.

Kiedy robiłem z terenu swojej posesji zdjęcia budowy nowego budynku komendy, przyszło kilku policjantów, którzy chcieli mnie wylegitymować - mówi właściciel nieruchomości. Grozili mi, nie mieli żadnego nakazu wejścia na teren mojej nieruchomości, nie chcieli mi powiedzieć w jakim celu przyszli. Mam nagrania, które są potwierdzeniem moich słów. Jeżeli natomiast chodzi o wyrok Sądu, to nie jest on w ogóle egzekwowany. Ja sam powiadomiłem o wyroku Komendę Powiatową Policji w Gnieźnie, Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i wiem, że ten wyrok nadal nie jest egzekwowany. PINB nie zatrzymał budowy. Na moją działkę wjechał ciężki sprzęt. W tym celu zniszczono ogrodzenie. Ten sprzęt służył do wykopania rowów pod fundamenty. Jak to jest możliwe, że pod oknami Policji dzieje się coś takiego? Wykonawca niszczy ogrodzenie z żelbetonu i stali, wjeżdża na mój prywatny teren, niszczy go i zaczyna budowę na granicy działki, wykonując prace również z mojej posesji, ale bez jakiejkolwiek mojej zgody czy chociażby powiadomienia mnie o tym.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego poinformował nas, że jakikolwiek komentarz do sprawy przedstawi po otrzymaniu uzasadnienia wyroku. Starostwo Powiatowe w Gnieźnie nie jest stroną w sprawie, natomiast na komentarz Wojewody Wielkopolskiego cały czas czekamy.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że ekipy budowlane zabezpieczają budowę na obecnym etapie i przygotowują się do przerwania prac. Są to jednak informacje nieoficjalne i nie możemy zagwarantować, że prawdziwe.
(Buk)