Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Rekordowa zbiórka Drużyny Szpiku

Wtorek, 21 grudnia 2010
  • Rekordowa zbiórka Drużyny Szpiku

W minioną sobotę w Klubie Muzycznym "Młyn" odbył się koncert charytatywny dla Damiana Trzcińskiego. Zebrano rekordową sumę pieniędzy. Impreza cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że niestety zabrakło wolnych miejsc i niektóre osoby "odbiły się od drzwi" klubu.

Katarzyna Pawlak, Crow, Królik, Chór Dąbrówka, Gryfem Po Łydkach, Coś Tu Nie Gra, Marcin Szefner, Soliści II LO, instrumentaliści wydziału Jazz i Muzyka Rozrywkowa Uniwersytetu Zielonogórskiego - to wokaliści i zespoły, które wystąpiły w trakcie sobotniego koncertu charytatywnego w Klubie Muzycznym „Młyn”. Podczas imprezy zbierano pieniądze dla Damiana Trzcińskiego - studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie, który choruje na aplazję szpiku kostnego. Damian przebywa na oddziale hematologii w szpitalu przy ul. Szamarzewskiego w Poznaniu - mówi Angelika  Trzcińska, żona Damiana. Bardzo często ma robione transfuzje krwi. Interesują go akcje organizowane dla niego. Cieszy go, że dzisiaj przyszło tak wiele osób na koncert, że ludzie nie pozostają obojętni na jego chorobę. Na imprezę przyszło 300 osób - przynajmniej tyle zmieściło się w środku. Każda wejściówka kosztowała 15zł. Do biletu-cegiełki dołączona była płyta CD z utworami nagranymi m.in. przez artystów, którzy wystąpili w trakcie koncertu. Zarejestrowaniem i zmiksowaniem piosenek zajęli się Maciej Braciszewski oraz Kajetan Święcichowski. W przerwach pomiędzy występami zespołów przeprowadzona została licytacja. Prawdziwym hitem okazała się płyta zespołu Acid Drinkers z autografami muzyków, która sprzedawana była aż trzykrotnie, ponieważ pierwszych dwóch nabywców oddało ją z powrotem na licytację. Koncert trwał do późnej nocy.

W sumie zebrano:

1100,65zł - puszka stojąca na barze + licytacje
4500zł - bilety


Po odjęciu wszystkich kosztów, czyli wyżywienia, transportu oraz noclegów dla zespołów na konto Drużyny Szpiku wpłynęło ponad 3200zł. To jak dotąd rekordowa suma zebrana podczas akcji prowadzonych dla Damiana Trzcińskiego.
tekst: (Buk)
foto: J.P.

Czytaj także: