moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Sukces Piotra Matławskiego w Lesznie

Czwartek, 9 października 2014
  • Sukces Piotra Matławskiego w Lesznie

W niedzielę odbyły się zawody konne w skokach inaugurujące sezon halowy w Polsce - Grand Prix w Lesznie. Wśród zwycięzców znalazł się reprezentant Gniezna - Piotr Matławski, który zajął 3 miejsce w konkursie Grand Prix 140 cm. To duży sukces tego młodego zawodnika na ogólnopolskich zawodach.

Materiał video: Czumen K

Czumen K

Zawody w Lesznie miały dosyć niecodzienny przebieg. Nikt nie pokonał parkuru bezbłędnie. Pierwsze miejsce z 4 punktami karnymi zajął Maksymilam Wechta na Corianos Ass. Pozycje od drugiej do czwartej mieli zawodnicy z wynikiem 5 punktów karnych: Weronika Sołtysiak (Sunrise), Piotr Matławski (Czumen K) i Daria Wichowska (Rodrigo). Na szczególną uwagę zasługuje reprezentant Gniezna, ponieważ był to debiut zarówno zawodnika, jak i konia na tak poważnych konkursach. Dzięki tej wygranej zawodnik otrzymał kilka niezbędnych punktów do rankingu, co z pewnością ułatwi przyjęcie do mocno obsadzonych zawodów Cavaliada w Poznaniu. Przed Cavaliadą chciałbym pojechać CSI** Leszno, gdzie Grand Prix będzie konkursem zaliczanym do rankingu Longines z pulą 24 000 € - mówi Piotr Matławski. W zależności od formy zdecydujemy w jakich konkursach będziemy startować na grudniowej Cavaliadzie. Póki co jest to mój pierwszy rok międzynarodowych startów, więc na sukces liczyć nie można, ale fajnie jest zbierać doświadczenie na tego typu zawodach.
W Lesznie Piotr Matławski startował jeszcze na dwóch innych koniach: Czardasz oraz Can Can, jednak sukces odniósł jedynie na Czumenie K. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
tekst: J.P.
foto: Katarzyna Primel KadraSkoki.pl