moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Mikołajki w eSTeDe

Poniedziałek, 6 grudnia 2010
  • Mikołajki w eSTeDe

6 grudnia od godz. 17.00 w Centrum Kultury Scena To Dziwna odbędzie się spotkanie mikołajkowe dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Dzieci z Chmur, z Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych, Domu Dziecka oraz rodzin zastępczych.

Centrum kultury eSTeDe, Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa, Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa oraz Zakład Karny w Gębarzewie organizują spotkanie mikołajkowe dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Dzieci z Chmur i Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych , Domu Dziecka oraz rodzin zastępczych, które po raz pierwszy będą miały okazję wspólnie świętować Mikołajki. Impreza odbędzie się w godz. od 17.00 - 19.00 w CK eSTeDe. Na uczestników czeka moc atrakcji, między innymi występy zespołów „Over” i „Królik” oraz gnieźnieńskiego chóru mieszanego „Metrum”.  Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa przygotuje na tę okazję loterię fantową, w której każdy los wygra atrakcyjną nagrodę. Wśród nagród znajdą się również przedmioty wykonane przez pensjonariuszy zakładu karnego w Gębarzewie. W programie znajdą się również występy prezentujące umiejętności dzieci uczęszczających do świetlic środowiskowych. Zapraszamy wszystkich do udziału. Z dochodu z loterii zostanie zorganizowane świąteczne spotkanie dla dzieci z rodzin zastępczych, które planowane jest na 18 grudnia.

Zespół Over

Skład zespołu:

Kamil Trzciński - gitarzysta, wokalista lat 18
Adam Gibowski - perkusista lat 18
Jacek Aleksandrowicz - gitarzysta basowy lat 17
Tomasz Pieczyński - keybord lat 17
 

Historia zespołu:

Zespół powstał w 2008 roku w Domu Młodzieży w Poznaniu, jest to placówka opiekuńczo - wychowawcza, prowadzona przez księży selezjanów. W domu tym przebywa młodzież do 18 roku życia.Jest to placówka ko-edukacyjna. Utworami, które stanowiły początkowy repertuar były pieśni religijne, dotyczące patrona placówki św Jana Bosko. Pierwszy publiczny występ odbył się na scenie w Poznaniu i był to support przed koncertem Maleo Regge Rockers. Sukcesem zespołu jest zajęcie I miejsca w Przeglądzie Młodych Talentów - Pleszew 2010r.
eSTeDe