moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wystawa fotografii w MOK-u

Wtorek, 30 września 2014
  • Wystawa fotografii w MOK-u

2 października w Dużej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Doroty Jeśmontowicz-Pawlickiej.

Dzisiaj, dostajemy od Doroty Jeśmontowicz-Pawlickiej wystawę raczej kameralną, poddaną ostrej selekcji, ale i świadomie zawężoną tematycznie, wyłącznie do cyfrowych fotomontaży. W tym zestawie tylko połowa prac należy do zestawu pokazanego niegdyś w Gnieźnie, a reszta to obrazy, których nikt wcześniej nie oglądał na świadomie zorganizowanych i oficjalnych prezentacjach. Autorka tych obrazów twierdzi, że tworzyła je w okresie duchowej i artystycznej lewitacji, w euforycznym nastroju wyprawy w nieznane, gdy przygoda z fotografią inscenizowaną była dla niej zbawczą odskocznią od szarej codzienności zapełnionej mnóstwem banalnych obowiązków (także zawodowych), od których, jak widomo, nie ma ucieczki.

Wernisaż już 2 października o godz. 18.00 Duża Galeria MOK
Finisaż 30 października

"Pragnę powiadomić, że dnia 2 października 2014r. o godz. 18.00, w czwartek, w Dużej Galerii MOK, odbędzie się wernisaż mojej dość dużej wystawy fotograficznej, na który już dzisiaj pragnę zaprosić wszystkich przyjaciół, znajomych i ciekawskich też... Będzie mi miło gościć Was w tym dniu. Stroje obowiązkowo czarne..."
Dorota Jeśmontowicz-Pawlicka