X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

2,5 tygodnia oczekiwania na kserokopię akt sprawy

Wtorek, 16 września 2014
  • 2,5 tygodnia oczekiwania na kserokopię akt sprawy

Dwa i pół tygodnia - nawet tyle wynosi czas oczekiwania na całościową kserokopię akt sprawy w gnieźnieńskim Sądzie Rejonowym. Takie sygnały od naszych czytelników trafiały do nas już od dłuższego czasu.

Całościowa kserokopia akt sprawy jest potrzebna praktycznie każdemu mecenasowi reprezentującemu stronę w danej sprawie. Ile czeka się na nią w gnieźnieńskim sądzie? Okazuje się, że nawet dwa i pół tygodnia w przypadku raptem 70 stron akt.
Zwróciliśmy się do Prezesa Sądu Rejonowego w Gnieźnie z zapytaniem ile wynosi czas oczekiwania na kserokopię akt. Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:
Osoby zainteresowane mają więc elektroniczny dostęp do akt sprawy. To jednak nie rozwiązuje w pełni problemu oczekiwania na kserokopię. Wiele osób nadal nie ma dostępu do internetu lub nie potrafi z niego korzystać. Urlop sędziego może spowodować, że czas oczekiwania jeszcze bardziej się wydłuży. Kierownicy sekretariatu nie mają upoważnienia do wydawania ksera stronom.
(Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(10)

  • 20.09.2014 12:19  Odpowiedz na komentarz

    Jest was 10 osób w sekretariacie. Macie w obiegu 3000 akt. Dziennie wpływa do was 100 pism, wniosków itp. Skserowanie nie zajmuje długo, ale nie tylko to musimy robić, proszę się nad tym zastanowić.

  • 17.09.2014 16:23  Odpowiedz na komentarz

    podzielam zdanie AD Junt

  • 16.09.2014 21:17  Odpowiedz na komentarz

    A sprobuj sie pan spoznic jeden dzien z jakąś platnoscia do sądu,to wtedy to tragedia,bo to moze oznaczac przerwanie biegu sprawy,niewaznosc jakiejs decyzji,odsetki karne,wladczosc komornika itd itp,a w drugą stronę to sąd ma czas,powinien teraz 50 z karnymi oddac za zbedna zwloke

  • 16.09.2014 18:37  Odpowiedz na komentarz

    Jak działają sądy? Proszę bardzo. 24 lipca byłem we Wrześni na rozprawie w charakterze świadka. Złożyłem wniosek o zwrot kosztów dojazdu. 11 sierpnia SSR we Wrześni wydał postanowienie o przyznaniu wynagrodzenia/ tak,tak ..wynagrodzenia/ tytułem zwrotu kosztów podróży. /tak dla ciekawości; uzasadnienie przyznania zwrotu kosztów zajęło całą stronę kartki A-4/. 14 sierpnia otrzymałem je do domu za pośrednictwem słynnej ze sprawności poczty Inpost. Jednak do dzisiaj pieniążków nie mam na koncie. Jak dzwoniłem do Sądu to odpowiedzieli, że czekają za "zwrotkę" /no bo takiej decyzji nie szło przecież wysłać zwykłym, lub poleconym listem, tylko potrzebne było pokwitowanie odbioru/. Jak pytałem w siedzibie Inpostu na Os.Łokietka to Pani nawet nie wiedziała gdzie jest sortownia do której tą zwrotkę odesłała. A bez "zwrotki" w Sądzie ani rusz dalej, bo nie ma podstawy do uprawomocnienia się postanowienia. Horror! I co to kogo obchodzi, że ja czekam na pieniądze, że może musiałem je pożyczyć lub odmówić sobie kromki chleba od gęby. Bądź co bądź jest to prawie 50 zł. Tragedia.

  • 16.09.2014 14:55  Odpowiedz na komentarz

    Ciekawe nadeszły czasy - mecenas reprezentujący kogoś przed sądem może nie mieć dostępu do internetu lub może nie umieć z niego korzystać... To ja dziękuję za usługi takiego "mecenasa".

  • 16.09.2014 12:50  Odpowiedz na komentarz

    Kto ma styczność w codziennej pracy z prokuraturami, sądami doskonale wie jak działają ww. instytucje. Najbardziej kuriozalne jest to, że dla zasady nie należy ich nazwijmy to popędzać, i tak czasami np. ustalenie terminu rozprawy może trwać nawet pól roku. Zwykłego obywatela obowiązuje szereg terminów nałożonych przez ww. natomiast odwrotnie no cóż.....wiadomo

  • 16.09.2014 12:46  Odpowiedz na komentarz

    Lepiej sobie zrobić fotki stron aparatem,jest szybko i bez problemu.

  • a czas nabierania mocy urzędowej..o tym redaktor nie pomyślał?!

    16.09.2014 16:53

    TEZ napisałam z przekąsem o nabieraniu mocy urzędowej, bo wiem ile czasu zajmuje zrobienie kartki ksero, a urzędnicy poczują się waźniejsi jeśli ich praca zostanie zauwaźona,co to teź ONI nie muszą sie napracowac przy tym,a tak powaznie to nie rozumiem z czym maja problem takie wlasnie urzedasy ze dwa tygodnie kserują papiery,karzą sobie na nie czekać,a z petenta to robią jelenia

    16.09.2014 10:07

    Przepraszam, ale o czym? Przy kserokopii akt sprawy bez pieczątki za zgodność z oryginałem? Pracowałaś kiedyś w sądzie? Genialnie jak wypowiadają się osoby nie znające w ogóle tematu.

PODOBNE TEMATY
"Tylko nie mów nikomu"! Bezpłatna pomoc prawna dla ofiar kościelnej pedofilii w Gnieźnie i okolicy 11 maja pojawił się film pt. "Tylko nie mów nikomu", który w sposób bezdyskusyjny pokazuje kilka przypadków... Wtorek, 14 maja 2019
Bezpłatne porady prawne w Dzień Kobiet! Do 7 marca 2019 r. każda kobieta może umówić się na Dzień Kobiet, na bezpłatną konsultację prawną z... Poniedziałek, 4 marca 2019
Nieodpłatna pomoc prawna w roku 2019 Od 1 stycznia 2019 r. na terenie powiatu gnieźnieńskiego udzielana jest nieodpłatna pomoc prawna. Z... Poniedziałek, 28 stycznia 2019
Zgromadzenie wspólników jako organ spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Zgromadzenie Wspólników jest jednym z czterech organów spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (obok... Piątek, 11 stycznia 2019