moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zakupy rozpaczy

Czwartek, 7 sierpnia 2014
  • Zakupy rozpaczy

Wstał jak zwykł robić to codziennie o 6.00. Zachował rutynę działania. Wszystkie czynności wykonywał po kolei, aż o godzinie 7.00 mógł wyjść na codzienne zakupy. Wchodząc do sklepu zauważył, że coś jest nie tak. Brakowało tam optymizmu, do którego przywykł.

Za ladą nie było też tej pięknej młodej kobiety, z którą zwykł flirtować każdego dnia. Wtem spostrzegł, że w małym magazynie, gdzie przechowywany był towar, coś się poruszyło. "Hmmm..." - pomyślał - "Może tam schowała się moja piękność. Głupiutka chce mnie znowu nabrać". Krzyknął więc dokładnie tak jak zawsze się do niej zwracał: "Tygrysku!" Nikt jednak się nie odzywał, nikt się nie pojawił. Naprawdę coś było nie w porządku. W pewnej chwili wyłoniła się pewna postać, nieco przerażająca. Sam wyraz twarzy tej bladej kobiety oraz spojrzenie bez wyrazu wprawiły go w osłupienie. Ale chcąc być miły jak zawsze uśmiechnął się niezręcznie. Wtedy ona parsknęła: "Czego chcesz?!" On więc zaczął wypytywać o tą młodą damę, która zwykła go obsługiwać. Jednak kobieta ta przyglądając mu się wnikliwie odpowiedziała:
-Ona już tu nie pracuje, odeszła do mnie i więcej jej nie zobaczysz.
-Jak to. Nie mógłbym z tobą wybrać się do niej?  - odpowiedział.
-Niestety. W tej chwili mnie nie interesujesz. Wrócę po ciebie kiedy będziesz się tego najmniej spodziewał, a kiedy będziesz tego najbardziej pragnął - odrzekła.
Jednak on nie chciał się tak łatwo poddać i brnął dalej:
-To chociaż się przedstaw, chcę wiedzieć z kim rozmawiam!
- Śmierć - odpowiedziała.
Wówczas zaczął do niego dzwonić telefon. Odwrócił się i widząc, że dzwoni matka tej kobiety odebrał. Nagle pobladł i znieruchomiał. W słuchawce usłyszał, że ta, w której był zakochany miała wypadek i faktycznie już jej nie zobaczy. Kiedy się odwrócił do kobiety, nikogo tam nie było, a on pozostał zupełnie sam. Zaczął płakać, kiedy ktoś poklepał go po ramieniu.
- Nie martw się, przynajmniej umarła wiedząc, że ktoś ją kochał i była szczęśliwa - powiedział nieznajomy.
On uniósł wzrok i smutnym, bezradnym głosem odpowiedział:
- Tak. Wiem o tym i masz rację. Wiedziała, że ją kocham. Jednak ja nigdy nie usłyszałem tego od niej i każdego dnia miałem nadzieję to usłyszeć i ją uściskać. Teraz, gdy jej nie ma... nie mam już nikogo na kim mi zależy. Tak jak dla ciebie jutro wstanie słońce, tak dla mnie zawsze będzie padał deszcz. Najprostsza czynność jaka sprawiała mi przyjemność - zakupy - już nie będą tym samym. Cały świat jest dla mnie, a co jeśli powiem tobie, że to ona była moim światem?
- Hmmmm... stała się dla ciebie całym światem, a nie powiedziała ci, że cię kocha. Stała się dla ciebie całym światem, a nigdy tak naprawdę nie byliście razem. Jak więc to możliwe, że tak wątpliwa znajomość mogła tak wpłynąć na twoje życie? - odrzekł staruszek.
Wtedy on znowu uniósł swoje czerwone od płaczu oczy i odrzekł:
- W życiu nic nie jest pewne. I to, że nie byłem przekonany czy coś z tego będzie, czy nie, w ogóle nie powstrzymało mnie przed zakochaniem się w niej. To, że nigdy nie powiedziała mi, że mnie kocha nie oznacza, że tak nie było. Teraz to rozumiem. Tyle razy dawała to do zrozumienia. Teraz odeszła i jest to trudne rozstanie.
Wstał po tych słowach i wyszedł ze sklepu. Nigdy już nie zrobił zakupów.
Paweł Chodzicki

Napisz komentarz

Komentarze(2)

PODOBNE TEMATY
W Gnieźnie odbędzie się Pierwszy Marsz Równości! "Gniezno - Pierwsza Stolica Równości" pod takim hasłem odbędzie się w Pierwszy Gnieźnieński Marsz Równości.... Poniedziałek, 21 stycznia 2019
Zdecydowany jak Polak w sexshopie Nasi rodacy coraz śmielej sięgają po zabawki i gadżety erotyczne, mają też jasno określone preferencje,... Piątek, 9 listopada 2018
Która Hollywoodzka produkcja przyniosła najwięcej kontrowersji w ostatnich latach? Odpowiedź na to pytanie Cię zaskoczy! Kontrowersje w Hollywood to nic dziwnego. Wielu twórców filmowych i serialowych celowo podejmuje tematy... Czwartek, 26 kwietnia 2018
Gnieźnianka zagra w serialu "Pierwsza Miłość" 18-letnia Sandra z Gniezna pojawi się w minimum trzech odcinkach popularnego serialu emitowanego na... Czwartek, 11 stycznia 2018