Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dzieci z Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych w Górach Stołowych

Środa, 16 lipca 2014
  • Dzieci z Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych w Górach Stołowych

Jak wiadomo dzieci mają wiele potrzeb: aktywności ruchowej, zabawy, zdobywania wiedzy, twórczości, wsparcia ze strony dorosłych, przebywania w gronie rówieśników. O zaspokojenie tychże właśnie potrzeb dbała przez jedenaście dni pobytu w górach Stołowych kadra Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych.

Jej uczestnicy (wybrani w ramach nagrody za całoroczną pracę nad doskonaleniem własnej osobowości) odkrywali piękno polskich i czeskich Sudetów oraz Ziemi Kłodzkiej oraz brali udział w programie propagującym zdrowy styl życia wolny od uzależnień. W jego ramach organizowane były liczne wycieczki na szczyty otaczające Duszniki, zajęcia integracyjne i obrzędy kolonijne.
Ponad czterdzieścioro uczestników wyjazdu korzystało również z dobrodziejstw leczniczych wód mineralnych spędzając w pijalni wód zdrojowych miłe chwile. Atrakcji było jednak o wiele więcej. Dzieci zachwycone były pokazami kolorowych fontann odbywającymi się trzy razy w tygodniu w Dusznikach Zdroju. Koloniści zwiedzili również muzeum zabawek w Kudowie, gdzie wzięli w lekcji muzealnej o różnorakich zabawkach od czasów starożytnych aż do współczesnych. W czasie pobytu na obozie socjoterapeutycznym dzieci zwiedziły również wspaniały ogród zoologiczny zwany czeskim Zoo - Safari w miejscowości Dvur Kralove.
Podczas jednej w wycieczek uczestnicy wyjazdu socjoterapeutycznego spędzili kilka godzin w gospodarstwie agroturystycznym - na Szlaku Ginących zawodów w Kudowie-Czermnej.
Gospodarstwo agroturystyczne w Czermnej składało się z kilku drewnianych chat wiejskich, wiatraka, pracowni garncarskiej (gdzie dzieci samodzielnie lepiły gliniane naczynia) oraz mini zoo z lamami, osiołkiem i jeleniami. W jednej z chat odbywały się pokazy wypieku chleba tradycyjną metodą na zakwasie w piecu chlebowym. Smakowi takiej kromki chleba trudno się było oprzeć. Najwięcej emocji dzieciom dostarczył jednak wyjazd do kopalni węgla w Nowej Rudzie, gdzie dzieci zwiedzały podziemną kopalnię i jechały kolejką górniczą.
Dzięki opiece wychowawców i wolontariuszy: Kasi Wiśniewskej-Mazur, Sandrze Buczkowskiej, Sarze Kryszewskiej, Natalii Witkowskiej, Danielowi Superczyńskiemu, Filipowi Manuszakowi i kierownikowi Zofii Komosińskiej, dzieci podczas wyjazdu czuły się bezpieczne i zadowolone. Wyjazd sfinansowano dzięki Miejskiemu Programowi Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz z darowizn sponsorów i środków USKS Rodzice - Dzieciom.
MŚS

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Oświadczenie Dawida Frąckowiaka odnośnie odejścia z MKS Mieszko Gniezno Publikujemy treść oświadczenia Dawida Frąckowiaka odnośnie jego odejścia z klubu Mieszko Gniezno. Sobota, 7 grudnia 2019
Oświadczenie klubu Mieszko Gniezno w związku z problemami z płynnością finansową Publikujemy treść oświadczenia klubu Mieszko Gniezno w związku z problemem z płynnością finansową. Sobota, 7 grudnia 2019
Zauważasz brak efektów wykonywanych przez Ciebie ćwiczeń? Pomoże Ci trener personalny! Brak widocznych zmian w wyglądzie sylwetki bądź stojące możliwości wydolnościowo-siłowe to główne powody,... Czwartek, 21 listopada 2019
Sprawiedliwy remis, który nikogo nie cieszy Świadkami ciekawego meczu byli kibice, którzy odwiedzili dzisiaj stadion przy ulicy Strumykowej. Podopieczni... Środa, 20 listopada 2019