moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Gwiazda Betlejemska - o prawdziwym statusie gwiazdy!!!

Poniedziałek, 12 grudnia 2011
 • Gwiazda Betlejemska - o prawdziwym statusie gwiazdy!!!

Powoli wkraczamy w magiczny czas przedświątecznych przygotowań, czas oczekiwania i nowych nadziei. Szarość codziennego dnia przechodzi w zapomnienie, a przyjemniejsza, odświętna strona życia nabiera ważności. Gwiazda Betlejemska pasuje do tego okresu jak żadna inna roślina!

Na czym polega niezwykłość i olbrzymia popularność tej pięknej rośliny? Nieliczni wiedzą, że Gwiazda Betlejemska to prawdziwa hollywoodzka gwiazda. Ta popularna, kwitnąca zimą roślina ma swoje korzenie na sławnym Hollywoodzkim Bulwarze w Los Angeles, w Kalifornii. Poza tym, jak każda prawdziwa gwiazda ma ciekawy życiorys. Przez lata figuruje na szczycie listy domowych roślin doniczkowych kupowanych zimą. Wśród Europejczyków osiągnęła magiczny wynik sprzedaży - 100 milionów gwiazd rocznie i tendencja ta ciągle rośnie. Co sprawia, że gwiazda jest gwiazdą? Jej ogromna popularność, niesłychane grono miłośników na całym świecie oraz wysokie miejsce na szczycie top ten...
W salonach Zielonej Fabryki oferujemy naszym klientom bardzo szeroki asortyment Gwiazd Betlejemskich. Jeśli chodzi o jej najwyższą jakość to jesteśmy jej w 100% pewni. Rośliny sprzedawane w naszych salonach pochodzą z naszej własnej produkcji. Należy jednak zapoznać się z kilkoma zasadami dotyczącymi pielęgnacji Gwiazdy Betlejemskiej, a wtedy każdej zimy urzeknie ona swym pięknem i zachowa wdzięk na długi czas.
Przy zakupie Gwiazdy Betlejemskiej należy zwrócić uwagę, by żółte i zielone kwiaty pomiędzy kolorowymi przylistkami, będące oznaką świeżości, były w pąku. Gwiazda Betlejemska źle znosi zimno i jest wrażliwa na niskie temperatury, dlatego podczas transportu powinna być dobrze zapakowana. Idealnym miejscem dla Gwiazdy Betlejemskiej jest jasne, ciepłe miejsce (około 20 stopni Celsjusza). Powinna być chroniona przed bezpośrednim nasłonecznieniem i przeciągami. Gdy jej podłoże jest zbyt suche należy ją podlewać letnią wodą. Nie lubi stać jednak na mokrej podstawce. Kiedy kwitnie nie powinno się jej nawozić - później każdego miesiąca powinna być podlewana z dodatkiem odżywki.
Po obcięciu Gwiazda Betlejemska jest wyjątkowo trwała - przetrwa do 2 tygodni w bukiecie lub jako element dekoracyjny stołu. Chcąc przedłużyć jej żywotność należy natychmiast po obcięciu końce jej łodyg zanurzyć w gotującej się wodzie lub przytrzymać nad ogniem. To zapobiega wyciekaniu soku.
Aby Gwiazda Betlejemska przyciągała uwagę, należy podkreślić jej piękno ozdobnymi, dekoracyjnymi dodatkami. Błyszczące akcesoria, lśniące wstążki, przepiękne materiały i twarzowa biżuteria nie tylko będą właściwym uzupełnieniem, lecz także podkreślą jej pełną wdzięku elegancję. Bijący z niej luksus zapewni niezwykły nastrój i atmosferę.
Kurtyna w górę dla Gwiazdy Betlejemskiej: ta zima będzie pełna uroku!
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do siedzib Zielonej Fabryki przy ul. Wrzesińskiej 44, jak również w Kauflandzie przy ul Roosevelta. Znajdziecie tam Państwo bogatą ofertę, niepowtarzalne prace oraz miłą i fachową obsługę.
Zielona Fabryka

Napisz komentarz

Komentarze(5)

 • 14.12.2010 23:01  Odpowiedz na komentarz

  No w sumie racja, często tu bywam a to wciąż jest, chyba komercha ich zżarła..

 • jak długo jeszcze będziecie wywalać ten artykuł na górę? Rozumiem że to za kase ale bez przesady, robicie wioche

 • 23.11.2010 14:24  Odpowiedz na komentarz

  Panie luki niejedna gwiazda spadła podczas wyborów. U Wielkopolan był wręcz deszcz meteorytów, więc chyba przyjemniej jest pooglądać kwitnące gwiazdy ;)

 • 23.11.2010 14:09  Odpowiedz na komentarz

  Ja już wyborów mam dosyć.Przyjemnie jest pomyśleć o świętach. Jeżeli Panie luki tak się wyborami i polityką interesujesz to za 4 lata proponuję kandydować.

 • 22.11.2010 16:27  Odpowiedz na komentarz

  Nie no najważniejszy temat wyborów a Wy tu o spadających gwiazdach?!

PODOBNE TEMATY
Dba o wystrój najważniejszego polskiego kościoła! Jakub Kamiński z Akademii Kwiatów opowiada o pracy florysty w gnieźnieńskiej Katedrze Na barkach Jakuba Kamińskiego z Akademii Kwiatów spoczywa obowiązek dbania o kompozycje florystyczne... Poniedziałek, 6 lipca 2020
Praca szuka człowieka Prężnie rozwijająca się firma z branży florystycznej poszukuje osoby kreatywnej, dynamicznej, zorientowanej... Wtorek, 2 czerwca 2020
Akcja Samotny FlowerBox zakończona! Czy będzie kolejna odsłona? Dzisiaj odbyła się ostatnia odsłona akcji Samotny FlowerBox, którą organizowaliśmy dla Was wspólnie... Sobota, 30 maja 2020
Samotny FlowerBox już w najbliższą sobotę! Tym razem akcja odbędzie się os. Tysiąclecia Przez cały maj, w każda sobotę, Akademia Kwiatów przygotowuje dla Was małe FlowerBox'y, które następnie... Czwartek, 28 maja 2020