Logo

Nawałnica nad gminą Witkowo. Strażacy musieli przerwać warsztaty

Artykuł dodany: Niedziela, 25 maja 2014
Nawałnica nad gminą Witkowo. Strażacy musieli przerwać warsztaty
REKLAMA

24 maja około godziny 17.25 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Gnieźnie pierwszy raz tego dnia zadysponował OSP Witkowo do powalonych drzew w miejscowości Ostrowite. Na miejsce wysłano 3 zastępy z Witkowa oraz drabinę mechaniczną z PSP Gniezno.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Wczoraj nad naszym powiatem w godzinach popołudniowych przeszła burza z silnymi opadami deszczu i podmuchami wiatru. Połamane drzewa, zerwane linie energetyczne, gałęzie na drogach oraz podtopienia to główne przyczyny, dla których strażacy z PSP w Gnieźnie, a także strażacy OSP interweniowali ponad 40-krotnie.
Gminy Witkowo również nie ominęła wielka burza około godziny 17.00. Jednostki biorące udział w III Warsztatach i Zawodach w Ratownictwie OSP musiały przerwać ćwiczenia i podczas przejazdu między wytypowanymi scenkami usuwały połamane gałęzie.
O godzinie 17.25 w miejscowości Ostrowite wichura wyrwała z korzeniami cztery drzewa - trzy z nich powaliły się na kościół, który zbudowany został w latach 1841 - 1851 w stylu neoromańskim. Prace przy usuwaniu skutków burzy trwały do późnych godzin wieczornych.
Kolejnego dnia okazało się, że w miejscowości Ćwierdzin kolejne drzewo blokuje drogę. Tutaj również zadysponowano OSP Witkowo.

źródło: www.ospwitkowo.eu

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno