Logo

Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie stawia na aktywność ruchową i zdrowy styl życia

Artykuł dodany: Środa, 7 maja 2014
Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie stawia na aktywność ruchową i zdrowy styl życia
REKLAMA

W Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie w ramach propagowania aktywności ruchowej i zdrowego trybu życia w dniach 6 i 7 maja odbyły się finały wewnątrzszkolnych rozgrywek sportowych. Zawody zostały przeprowadzone aby zaktywizować całą społeczność szkolną. Uczniowie, którzy do tej pory nie mieli okazji brać udziału w rozgrywkach międzyszkolnych, w tych dniach mogli czynnie uczestniczyć we sportowej rywalizacji.

ALBUMY ARTYKUŁU:

W pierwszym dniu zakończono zawody w piłce siatkowej dziewcząt i w piłce nożnej. Zmagania dziewcząt wygrała klasa 3G w składzie: Sara Galewska, Marta Klak, Sara Wieczorek, Nicole Kaniasty, Karolina Strzyżewska i Patrycja Dziedzińska. Drugie miejsce zajęła reprezentacja klasy 3E, a trzecie dziewczęta z klasy 3D. W zawodach tych brało udział 75 dziewcząt. Następnego dnia do walki o miano najlepszych siatkarzy w szkole przystąpili chłopcy. Zwycięskim zespołem została klasa 2G w składzie: Waldemar Zamiar, Piotr Stawski, Łukasz Czyżewski, Mikołaj Graczyk, Piotr Glinkowski, Kacper Fiebich, Mateusz Jackowski. Kolejne miejsca zajęli klasa 3E a następnie klasa 1A. Turniej piłki nożnej zakończył się zwycięstwem chłopców z klasy 3C. W zespole grali Łukasz Błaszak, Oskar Śmiłowski, Jakub Dzianott, Miłosz Warda, Mateusz Pawłowski, Aleksander Gatkowski. Na kolejnych pozycjach uplasowały się klasy 3D i 2E. Należy zaznaczyć, że w rywalizacji w piłce nożnej brały udział również dziewczęta. W turnieju piłkarskim ogółem uczestniczyło około 200 uczennic i uczniów.
 Wszystkie zawody były tylko jednym z elementów promowania aktywności ruchowej, masowości kultury fizycznej i zdrowego stylu życia, na jaki stawia Gimnazjum nr 3. Placówka uczestniczy w programie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rok szkoły w ruchu”. Celem tego projektu jest wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży poprzez kształtowanie nawyku aktywności fizycznej i troski o zdrowie. W każdą sobotę uczniowie chcący podnieść swoją sprawność fizyczną mogą wziąć udział w zajęciach w ramach akcji „Sobotnie bieganie, biegam bo lubię”. W myśl hasła – Bieg może być Twoim pierwszym krokiem do sukcesu – nauczyciele przekonują młodzież, że ruch i aktywność decyduje o ich harmonijnym rozwoju intelektualnym, etycznym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym. Na lekcjach wychowania fizycznego wprowadzane są nowe formy ruchu uatrakcyjniające zajęcia np. nornic walking i aerobik.
Działania propagujące zdrowy styl życia i rekreację ruchową w Gimnazjum nr 3 prowadzone  są nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego. Niekorzystnie zmienione zwyczaje żywieniowe i coraz bardziej siedzący tryb życia powodują duże zagrożenie dla naszego zdrowia. Dlatego szkolna świetlica we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną realizuje program „Trzymaj formę” oraz drugi program „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy”. Programy te obejmują obszary dotyczące odżywiania i aktywności fizycznej. W placówce odbywają się cykliczne spotkania z dietetykiem. Na tych wykładach specjaliści przybliżają młodzieży zagadnienia dotyczące zbilansowanej diety, niezbędnych składników odżywczych oraz konsekwencji otyłości dla młodego człowieka. Na godzinach wychowawczych nauczyciele przedmiotowi we współpracy z nauczycielami świetlicy szkolnej prowadzą cykliczne pogadanki na temat profilaktyki prozdrowotnej i uzależnień.
Szkoła stawia na szeroko pojętą aktywność ruchową oraz rekreację powiązaną ściśle ze zdrowiem uczniów. W życiu tej placówki przewija się nieustające hasło: „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Zajęcia sportowe kierowane do młodych ludzi przyczyniają się do poprawy kondycji fizycznej i zdrowotnej małej społeczności gimnazjalnej.
Gimnazjum nr 3

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno