moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Długi weekend na drogach powiatu gnieźnieńskiego

Wtorek, 22 kwietnia 2014
  • Długi weekend na drogach powiatu gnieźnieńskiego

293 wypadki drogowe, 33 ofiary śmiertelne, 381 osób rannych, zatrzymano 1 324 kierowców pod wpływem alkoholu - taki jest bilans długiego weekendu na drogach w Polsce. Jak wyglądała sytuacja na drogach powiatu gnieźnieńskiego?

Na terenie naszego powiatu długi weekend był bardzo spokojny. Nie doszło do żadnego wypadku drogowego ani poważnej kolizji. Zatrzymano 3 osoby znajdujące kierujące w stanie nietrzeźwości.
W poniedziałek o godz. 15.30 w Łubowie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu gnieźnieńskiego, kierującego Seatem Toledo, który wydmuchał 0,2 promila.
o tej samej godzinie policjanci z gnieźnieńskiej drogówki zatrzymali w Żydowie rowerzystę, 41-letniego mieszkańca gminy Niechanowo, który w wydychanym powietrzu miał 2,2 promila.
Tuż po długim weekendzie, dzisiaj rano o godz. 5.30 na ul. Gdańskiej w Gnieźnie drogówka zatrzymała do kontroli 52-letniego mieszkańca naszego powiatu, który kierował Seatem Toledo. Mężczyzna wydmuchał 0,36 promila alkoholu.
Osobom, które prowadziły pojazd mając między 0,2 a 0,5 promila grozi utrata prawa jazdy na okres do 3-ech lat, do 30-stu dni aresztu oraz grzywna, natomiast powyżej 0,5 promila utrata prawa jazdy na 10 lat i do dwóch lat pozbawienia wolności.
(Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
16-latek pobity przez grupę mężczyzn! Sportowiec musiał przerwać treningi We wtorek, 28 kwietnia, ok. godz. 17.00 na ul. Zamiejskiej w Gnieźnie doszło do pobicia 16-letniego... Wtorek, 5 maja 2020
Pracowity weekend Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego Okres długiego weekendu był czasem intensywnej pracy patroli z Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.... Wtorek, 5 maja 2020
Dzielnicowy z Czerniejewa realizuje zadanie priorytetowe Dzielnicowy rejonu nr I gmina Czerniejewo informuje o wdrożeniu "Planu Działania Priorytetowego" w miejscowości... Wtorek, 5 maja 2020
Policjanci przechwycili 85 gramów amfetaminy. Podejrzany już usłyszał zarzuty Policjanci z Kłecka i z Gniezna zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu gnieźnieńskiego, podejrzewanego... Wtorek, 5 maja 2020