moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Siedmiu nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w weekend

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014
  • Siedmiu nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w weekend

Podczas minionego weekendu gnieźnieńscy policjanci zatrzymali 7-miu pijanych kierowców. Za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

W sobotę policjanci z referatu patrolowo - interwencyjnego zatrzymali na ulicy Powstańców Wielkopolskich 57-latka, który jechał Seatem Ibiza w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało 2,4 promila. Ten sam mężczyzna dwie godziny później jechał Seatem ulicą Konikowo mając w organizmie 2,5 promila.
Kolejnego, w tym przypadku kierującego rowerem zatrzymali w Łubowie policjanci drogówki. 41-latek miał w organizmie również 2,4 promila.
W Wierzycach funkcjonariusze z Czerniejewa zatrzymali do kontroli drogowej 43-latka kierującego Oplem Astra. Mieszkaniec gminy Łubowo siedzący za kierownicą tego auta miał 2 promile alkoholu w organizmie.
Drugi nietrzeźwy rowerzysta został tego dnia zatrzymany w Niechanowie. 32-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, dodatkowo jechał rowerem pomimo prawomocnego sądowego zakazu.
W niedzielę, rano 48-latek w Łubowie jechał rowerem mając w organizmie 0,9 promila.
Tego dnia po południu 21-latek, kierowca Opla Astry miał w organizmie 1,1 promila alkoholu. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów z Trzemeszna podczas kontroli drogowej w miejscowości Zieleń. Auto zabezpieczono na parkingu depozytowym.
Za jazdę w samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2-óch lat pozbawienia wolności.  Jazda w tym stanie rowerem jest wykroczeniem, za które sąd może orzec karę aresztu do 30-stu dni albo grzywnę nie niższą niż 50 zł.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
16-latek pobity przez grupę mężczyzn! Sportowiec musiał przerwać treningi We wtorek, 28 kwietnia, ok. godz. 17.00 na ul. Zamiejskiej w Gnieźnie doszło do pobicia 16-letniego... Wtorek, 5 maja 2020
Pracowity weekend Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego Okres długiego weekendu był czasem intensywnej pracy patroli z Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.... Wtorek, 5 maja 2020
Dzielnicowy z Czerniejewa realizuje zadanie priorytetowe Dzielnicowy rejonu nr I gmina Czerniejewo informuje o wdrożeniu "Planu Działania Priorytetowego" w miejscowości... Wtorek, 5 maja 2020
Policjanci przechwycili 85 gramów amfetaminy. Podejrzany już usłyszał zarzuty Policjanci z Kłecka i z Gniezna zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu gnieźnieńskiego, podejrzewanego... Wtorek, 5 maja 2020