moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ochroniarz pobił uczestnika zabawy. Nieprzytomnego mężczyznę zabrało pogotowie

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014
  • Ochroniarz pobił uczestnika zabawy. Nieprzytomnego mężczyznę zabrało pogotowie

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali 33-letniego pracownika ochrony jednego z gnieźnieńskich lokali, który jest podejrzany o pobicie jednego z uczestników. W piątek prokurator przedstawił mu zarzut ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do 10-ciu lat pozbawienia wolności.

Do gnieźnieńskiej policji wpłynęło zawiadomienie o pobiciu 22-letniego mieszkańca Gminy Gniezno, przed jednym z gnieźnieńskich lokali. Z ustaleń policjantów wynika, że do zdarzenia doszło w niedzielę, 6 kwietnia 37 minut po północy. W stosunku do kilku nietrzeźwych uczestników imprezy zainterweniowali pracownicy ochrony. Mężczyźni zostali wyprowadzeni na zewnątrz. Jeden z nich, 22-letni mieszkaniec gminy Gniezno wdał się w dyskusję z ochroniarzem, a ten uderzył go z pięści w twarz. Pokrzywdzony upadł na twarde podłoże uderzając o nie tyłem głowy. Wezwano Pogotowie Ratunkowe, które nieprzytomnego mężczyznę przewiozło do szpitala. Tam po przeprowadzeniu badań pozostawiono go na jednym z oddziałów. Obecnie jego stan lekarze określają jako ciężki.
Na miejsce zdarzenia została wezwana Policja, która wykonała wszystkie niezbędne czynności: przeprowadzono oględziny, zabezpieczono monitoring, przyjęto zawiadomienie o przestępstwie, przesłuchano świadków oraz ustalono sprawcę, którym okazał się 33-letni gnieźnianin. W czwartek mężczyzna został zatrzymany, w piątek prokurator przedstawił mu zarzut ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i złożył wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie, do którego sąd się nie przychylił podejmując decyzję o dozorze Policji.
Sprawa jest w toku.
Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz

Komentarze(45)

  • 13.09.2014 20:23  Odpowiedz na komentarz

    a co tu jest do wytrzymania, trzeba było tam być i tego bardzo agresywnego ochroniarza z VC powstrzymać. a nie go bronić a co ty myślisz że nie wiedział co robi? doskonale wiedział i znał konsekwencje swojego postępowania, Jaki pan taki kram, i nie próbuj robić z niego ofiary i zniżać każdego człowieka do jego poziomu. Do zobaczenia KOKO w vc

  • 28.07.2014 13:21  Odpowiedz na komentarz

    nieprofesjonalne zachowanie ochroniarzy. Ochroniarze są po to by było bezpiecznie, nawet jeśli chłopak miał wypite i dyskutował czego nie wiem - NIE POWINIEN się tak zachować.Wyprowadzić z klubu i koniec. Mam nadzieję że z chłopakiem wszystko w porządku i będzie w pełni zdrowy - bo być poszkodowanym lub kaleką przed takiego idiotę na koksowanego to nie porozumienie - jeszcze w dodatku w miejscu gdzie wiadomo że każdy pije i każdy może przeholować. Mam nadzieję również że ten ochroniarz zostanie osądzony zgodnie z swoim wykroczeniem - bo nie znosze takich cwaniakow jak sprawca, oby tylko rączka -rączkę nie umyła, bo tam chyba policja b. dobrze się zna z ochroną. byłem tam ostatnio pierwszy raz i gdyby nie ochrona nie miła tą imprezę wspominałbym bardzo dobrze. Mieliśmy kawalerskie wyszliśmy na moment z imprezy by uzgodnić jak dotrzeć do domu, nie wpuszczono nas drugi raz: dowiedzieliśmy się że wejściówka jest jednorazowa. Pomimo spokojnej rozmowy i wytłumaczenia że jesteśmy tam po raz pierwszy ochroniarz zareagował bardzo nie miło. Nie rozumiem po co dają te bilety skoro nie można wyjść. Inne imprezy mają rozwiązania - tutaj są chyba zbyt ułomni by chociażby wprowadzić pieczątki. Takie bilety to sobie mogą w dupę wsadzić. Takie nietypowe zasady i nie mili ochroniarze psują imprezę która w środku była całkiem fajna.
    JUŻ MAM URAZ DO TEGO MIEJSCA - NIE POLECAM WEHIKUŁU CZASU

  • 20.05.2014 12:57  Odpowiedz na komentarz

    Żadna praca nie jest łatwa! Do pracy trzeba się nadawać żeby ją mieć no chyba że ktoś ma plecy to wtedy się nie liczy jak pracuje! Zresztą każdy pracodawca doskonale wie kogo zatrudnia i jak kto pracuje ..........Wystarczy być człowiekiem i potrafić zapanować nad swoimi emocjami ...........

  • 17.05.2014 22:06  Odpowiedz na komentarz

    A co miał do wytrzymania? Słaby to pękł. A jak słaby psychicznie to przeprowadzać ludzi na pasach a pracę w ochronie zostawić ludziom odpowiedzialnym,

  • 27.04.2014 20:26  Odpowiedz na komentarz

    Kit z ochroniarzem! Chłopak był ponad tydzień w śpiączce, wybudził się i jest roślinką!!..

    03.05.2014 03:33

    Chłopak ma się dobrze .

    29.04.2014 22:10

    masz troche zle informacje

  • 22.04.2014 18:40  Odpowiedz na komentarz

    Prokurator zwrócił pewnie na to uwagę tylko sąd w Gnieźnie trzyma z nim bo tam pewnie ręka rękę myje i przez to mu się udaje uniknąć kary za swoje czyny, Ale czas w końcu rozpędzić tą sprawę i niech w końcu ktoś go osądzi!!!

  • 20.04.2014 20:12  Odpowiedz na komentarz

    Ci ochroniarze w VC to tylko potrafia sie przed laskami pokazywac jacy sa pewni i najwazniejsi w klubie,cpaja w swojej toalecie,nawet sprzedaja.....Zastanawiam sie dlaczego Rafal Wojciechowski na takie rzeczy nie reaguje,czyzby nie wiedzial????Wie,tylko nic z tym nie robi,powoli bedzie tracil klientow

  • 19.04.2014 09:39  Odpowiedz na komentarz

    To nie pierwszy wybryk tego ochroniarza. Myśli że ma starych trepów to mu pomogą. Dziwne że był w pracy skoro był w tym czasie w sanatorium. Ciekawe co powie na to prokurator. Mam nadzieję że media nie odpuszczą zbyt szybko i będą śledziły przebieg sprawy.
    Czy ktoś wie co z tym chłopakiem? W jakim jest stanie?

    17.05.2014 22:41

    Ma wyroki i pracuje w ochronie - szok, a czy to ten, jak podejrzewam, który dostarczał policji nagrania z monitoringu z innych zdarzeń , dobrze okrojone, niekompletne lub stwierdzał iż niektóre kamery nie działały ??????? Czy to ten, jak podejrzewam, niby kierownik ochrony tego klubu której to jak podejrzewam właścicielem jest właściciel tegoż klubu? A czy żonę ma młoda, ładną, czy można ją pocieszyć?

  • 19.04.2014 07:54  Odpowiedz na komentarz

    moje zdanie jest takie ze za darmo w ryj nie dostał ...pic trza umiec.pzdr ochroniarz to człowiek jak każdy sie wkurzył i nie wytrzymał

    21.04.2014 20:30

    Czlowiek cywilizowany inaczej zalatwia takie sprawy wiec Koko Tobie zycze troche pracy nad soba i moze dogonisz dzisiejsza cywilizacje i maczuge zostawisz w jaskini

    19.04.2014 23:53

    w ryj też trzeba umieć dać...hmmmm, jeśli zasłużył to od tego jest policja, a jak nie umie trzymać nerwów na uwięzi, to polecam specjalistów lub zmianę zawodu, walki w klatkach...tam ma szansę trafić na równego sobie

  • 18.04.2014 21:00  Odpowiedz na komentarz

    a czy to pierwszy taki przypadem w wechikule powinni juz dawno zamknac to spelune

    21.04.2014 20:09

    Panie Rafale,jak ochrona ma sobie radzic z klientami jezeli wpuszcza sie do lokalu na maxa!!!!!Nie mozna sie ruszyc na parkiecie a co dopiero za tanczyc!!!No tak...nie wazne ile osob,byle wiecej kasy bylo,pozdrowienia P.Wojciechowski

  • 18.04.2014 20:02  Odpowiedz na komentarz

    To fakt komentarze są usuwane. Nie powinno tak być Panie Andrzeju B. Ludzie piszą prawdę, która powinna wyjść na światło dzienne. Odnoszę wrażenie, że cała sprawa zostanie zamieciona pod dywan a chłopak będzie inwalidą... oczywiście jeśli przeżyje.

  • 18.04.2014 18:39  Odpowiedz na komentarz

    tak samo jest w wechikule unas bija bo robia popisy przed kobietami a wlasciciel nic na to

  • 17.04.2014 13:05  Odpowiedz na komentarz

    Nie ma wytłumaczenia dla ochroniarza. Brak profesjonalizmu,a jeśli kogoś ponoszą nerwy w konfrontacji z pijanymi na imprezie , to niech popracuje fizycznie w polu, a nie wyżywa się na drobnej postury chłopaku. W dodatku PIĘŚCIARZ nie był tam prywatnie w tym dniu, tylko w pracy,a po zajściu próbował kombinować, że było inaczej. Poza tym to niczego nie zmienia, odpowiedzialność karną i tak poniesie, a chłopak jest nadal w ciężkim stanie. Bądźmy dobrej myśli i oby wyszedł z tego bez większego uszczerbku.

  • 16.04.2014 20:47  Odpowiedz na komentarz

    DO Sebcio
    A może Ty jesteś jednym z tych cwaniaczków którzy służą w tym lokalu i bronisz jego tyłka, albo jednym z policjantów którzy z nimi trzymają? Dlaczego od razu uciekł do sanatorium (niby taki chory...) a może kolanko go boli jeszcze... widzę komentarze usuwane są które są faktami o tym, że miał już dość poważny problem z prawem.

    DO TwojaStara

    skoro tak uważasz to wyjdź na miasto i ujawnij się też dostaniesz w pysk i wylądujesz na OIOM jak On tylko Ty dostaniesz za te głupie gadanie i kozaczenie przed monitorem

  • 15.04.2014 14:54  Odpowiedz na komentarz

    zgadzam się praca ochroniarza nie jest łatwa, ale jest tez odpowiedzialna i jak wielu juz także i tutaj zauważyło w realnym swiecie słowo ochrona jest na wyrost nadużywane, ochrona jest do pilnowania porządku, zgadzam się także, że każdemu mogą puścić nerwy ale nie oni są od wymierzania kary, koleś się stawiała czy dyskutował, wyprowadzili i ok, jeżeli nadal było nie halo, to wzywa się policję a ona decyduje, trzeźwy do paki jeśli załamał prawo, pijany na wytrzeźwiałkę..... !
    Dyskoteki, kluby i PUBY tak są z przeznaczenia miejscem, gdzie ludzie idą się pobawić i wypić alkohol, nie jest tu kwestią nadrzędą czy ten chłopak był pijany czy nie, czy wypił jedno czy osiem piw czy drinków, równie dobrze mógł być trzeźwy a jego charakter impulsywny i też wdałby się w dyskusję i też by oberwał. To czy człowiek, który mu to zrobił był służbowo czy prywatnie jest do rozstrzygnięcia przez organy ścigania. Większość ludzi wypowiadających się tutaj odnosi się do artykułu, który powołuje się na policję, stąd moja wypowiedź. To artykuł sugeruje, że zrobił to pracownik ochrony lokalu.
    Samosądy także są czynem objętym karą, z tego co napisano nie zrobił tego w obronie własnej, więc...delikatnie mówiąc przesadził.

  • 15.04.2014 14:01  Odpowiedz na komentarz

    Jaras ciekawe czy bys tak pisal gdyby to dotyczylo Ciebie albo znajomego. Jesli komus nerwy puszczaja to powinien prace zmienic. Zreszta nie widziales, nie slyszales to po co komentujesz

  • 15.04.2014 12:10  Odpowiedz na komentarz

    Z jakiegoś powodu wyprowadzony musiał zostać .
    Nie rozumiem dlaczego ochroniarz miałby wysłuchiwać jakichś dyskusji ...Bardzo często są to obelgi np. ,,I co myślisz sobie że masz wielkie łapy frajerze to Cię nie znajdę i nie dojebię ? ,, .... I inne tego typu .Źle się stało , że chłopak jest w takim stanie , ale ludzie bądźcie obiektywni ...Spróbujcie czasami postawić się z drugiej strony . Nigdy nikomu nie puszczają nerwy ? Nikt nie ucieka się do przemocy jakiejkolwiek ??? Pomyślcie ....Wg. mnie praca ochroniarza nie jest łatwa i z tego co wiem płaca jest zupełnie nie adekwatna w porównaniu z narażaniem własnego zdrowia fizycznego i psychicznego ...Bo nie ma się co czarować ...Oglądanie i słuchanie wielu uczestników imprez i przysłowiowe ,,użeranie się ,, z nimi w jakiś sposób się na ochroniarzach odbija ...To nie jest spokojna praca !!!

    30.05.2014 00:18

    Co ma piernik do witraka? Sugeruję zmianę pracy! Zresztą wyrok będzie mam nadzieję adekwatny do popełnionego wykroczenia! Powodzenia w poszukiwaniu pracy!

  • 15.04.2014 11:25  Odpowiedz na komentarz

    Kulas ale czego jest winien lokal ? Tego ze korzysta z usług firmy ochroniarskiej ? Podobno ten ochroniarz miał w tym dniu wolne i był w lokalu prywatnie . Tak ćwierkają ptaszki .

  • 15.04.2014 10:25  Odpowiedz na komentarz

    Zalando piszesz bzdury. Pokrzywdzony nacpany nie byl a na imprezie ciezko spotkac kogos trzezwego. W koncu po to sa imprezy a ochroniarz powinien go wyprowadzic i koniec imprezy. Moze gdybys widzial to zajscie mialbys inne zdanie na ten temat.

  • 15.04.2014 09:37  Odpowiedz na komentarz

    ochrona przekroczyła uprawnienia a lokal jest winien, bo to on ich zatrudnia, swoją drogą - ciekawe czy ktokolwiek z nich zainteresował się losem pobitego, ot taki ludzki odruch!

  • Ochrona to firma zewnętrzna wiec co winien lokal? byle szybko wyciągnęli wnioski i zmienili . Tyle w temacie . Chodzę do VC z żona i znajomymi bardzo często i to spokojny lokal wiec nie piszcie bzdur hejterzy. Pozdrawiam Tomasz Koronowski

  • 15.04.2014 08:44  Odpowiedz na komentarz

    Zalando - może mam Ciebie kiedyś wyprowadzą w podobny sposób. Tak to jest na bramce pracują zakapiory.

  • 15.04.2014 08:36  Odpowiedz na komentarz

    Do JoAHA - pisze się Vehikuł. Nie powinien zostać uderzony ale też nie powinien się zachowywać tak jak się zachował. Często bywam w tym klubie i zawsze czułam się bezpiecznie. A chłopak niech więcej nie pije jak nie potrafi się zachować. Aczkolwiek życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia.

  • 15.04.2014 08:06  Odpowiedz na komentarz

    Zalando zalecam czytanie ze zrozumieniem i zaznajomienie się z podstawami prawa...... tak samo jak ochrona nie jest od wymierzania kary - tak nie TY od wyroków!!

  • 15.04.2014 00:30  Odpowiedz na komentarz

    Ten co nigdy nie był po drugiej stronie nigdy nie zrozumie jak wyglada praca pracownika ochrony. kiedys trudnilem sie ta profesja i dopiero wtedy stwierdziłem ze nie jest to łatwy kawałek chleba. Nie pochwalam zachowania tego ochroniarza, ale tez nie trzeba wszystkich wrzucac od razu do jednego worka, a propo wykształcenia to wiekszosc ma je srednie a nawet wyzsze

  • 15.04.2014 00:14  Odpowiedz na komentarz

    No i co dostał pare klapsów i wielka krzywda mu si stała, bez stresowe wychowanie cwaniaki porosły, dostał w pysk i już poszkodowany bidak:)

  • 14.04.2014 23:37  Odpowiedz na komentarz

    niestety ale w VC od jakiegoś czasu tak jest. drugi gewert się nam robi. a policja nic z tym nie robi.

  • 14.04.2014 23:34  Odpowiedz na komentarz

    nawalone i naćpane dzieciaki pchają sie na imprezy, woda sodowa do głowy im uderza a kto ma tego bałaganu pilnować?? ciekawe... w końcu był tam po to, by chronic innych przed takimi, których trzeba wyprowadzać...oni w końcu narażają też życie i zdrowie innych uczestników imprezy - nie pomyśleliscie o tym??

    20.05.2014 16:09

    Nawalona i naćpana ochrona nie potrafi sobie poradzić z dzieciakami? Tam mają wstęp tylko pełnoletnie osoby ktoś im wejściówki sprzedaje? Alkohol też! Może najwyższy czas na porządne kontrole w tym klubie przez PIP,PIH itp Może nie tylko ochrona wymaga nadzoru? Brak słów!

  • 14.04.2014 21:43  Odpowiedz na komentarz

    Wehikuł Czasu,a ochraniarza trzeba tak samo potraktować!Tyle że ten ochraniarz mozgu już nie ma...więc żadnego urazu nie dozna-OSIOŁ

  • 14.04.2014 21:04  Odpowiedz na komentarz

    Klub VC... ale to nie pierwszy wybryk tamtejszej ochrony

  • 14.04.2014 19:49  Odpowiedz na komentarz

    'Ochrona jest po to żeby ogarniac'..ciekawe czy bys tak spiewal gdyby takie cos wydarzylo sie komus z Twoich bliskich. Czlowieku mlody chlopak walczy o życie rozumiesz to ? Nie mam slow na takiego kogos jak Ty .

  • 14.04.2014 19:11  Odpowiedz na komentarz

    w którym klubie to było? ktoś to widział? ktoś coś wie?

  • Takie zachowanie ochroniarza świadczy o jego nieprofesjonalnym podejściu do obowiązków.
    Ochrona jest po to, aby zadbać o bezpieczeństwo w lokalu. Nie ma najmniejszego prawa użycia siły, tak jak w tym przypadku (pomijając działania w obronie własnej).
    Jeżeli ktokolwiek przysparza większych kłopotów, należy powiadomić odpowiednie organy, a nie samowolnie "wymierzać sprawiedliwość"...
    Mam nadzieję, że sprawca poniesie konsekwencje odpowiednie do swojego czynu.
    Wiadomo, że najłatwiej użyć siły, tym bardziej jeżeli ktoś jest większej postury (jak mniemam ten ochroniarz również był...). Poza tym skoro wyprowadził mężczyznę na zewnątrz to raczej nie miał już podstaw do kontynuowania dyskusji...

  • 14.04.2014 19:02  Odpowiedz na komentarz

    posrane nawalone sterydami matoly a nie ochrona to banda po pezetach albo emeryci przed zawalem.

  • 14.04.2014 17:50  Odpowiedz na komentarz

    Zeby pilnować porządku, zeby sie nikt nie napier*dalał. A na sapy nie powinien reagowac pięścią.

  • 14.04.2014 16:45  Odpowiedz na komentarz

    Nie słyszałam głupszego komentarza.. Od czego jest ochrona????!! Sprawa jest jasna, pijany uczestnik zabawy zostaje wyprowadzony jeśli jest taka potrzeba bo noe czarujmy sie kto jest trzeźwy na zabawie?! Zostaje wyprowadzony i koniec ochrona wraca grzecznie do lokalu i pracuje dalej! Nie ma wytłumaczenia dla tego ochroniarza! Zachował sie nieprofesjonalnie. Chłopak walczy o życie ale to przecież nikogo nie obchodzi!

  • po to raczej jest ochrona by dzieciaków ogarniać

PODOBNE TEMATY
16-latek pobity przez grupę mężczyzn! Sportowiec musiał przerwać treningi We wtorek, 28 kwietnia, ok. godz. 17.00 na ul. Zamiejskiej w Gnieźnie doszło do pobicia 16-letniego... Wtorek, 5 maja 2020
Pracowity weekend Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego Okres długiego weekendu był czasem intensywnej pracy patroli z Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.... Wtorek, 5 maja 2020
Dzielnicowy z Czerniejewa realizuje zadanie priorytetowe Dzielnicowy rejonu nr I gmina Czerniejewo informuje o wdrożeniu "Planu Działania Priorytetowego" w miejscowości... Wtorek, 5 maja 2020
Policjanci przechwycili 85 gramów amfetaminy. Podejrzany już usłyszał zarzuty Policjanci z Kłecka i z Gniezna zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu gnieźnieńskiego, podejrzewanego... Wtorek, 5 maja 2020