moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Nowe oblicze gnieźnieńskiego dworca

Sobota, 5 kwietnia 2014
  • Nowe oblicze gnieźnieńskiego dworca

Poczekalnia dworca kolejowego oddana została 4 kwietnia 2014 roku do użytku dla podróżnych korzystających z usług PKP. W nowo otwartej poczekalni znajdują się okienka biletowe. Pomyślano też o tych, którzy szykując torby podróżne, plecaki i walizki zapomnieli zabrać z domu kanapek.

W dalszym planie robót przewidziano budynek administracyjny dworca, który w całości nabierze nowego charakteru. Trwają prace nad dużym parkingiem położonym w pobliżu stacji, który z pewnością ułatwi wielu gnieźnianom podróż PKP przy jednoczesnym pozostawieniu swojego auta.
Całość budynków i parkingu zdobiła będzie zieleń. Stacja kolejowa w Gnieźnie nabiera nowego pięknego charakteru i staje się godną wizytówką Pierwszej Stolicy Polski.
tekst: www.gniezno.eu
foto: J.P.

Napisz komentarz

Komentarze(11)

  • 08.04.2014 10:45  Odpowiedz na komentarz

    "Stacja kolejowa w Gnieźnie nabiera nowego pięknego charakteru i staje się godną wizytówką Pierwszej Stolicy Polski." hahaha godną wizytówką Gniezna był pierwszy dworzec, a nie ten bunkier który był po nim i teraz pseudo poczekalnia. Czy jest ogólne zadowolenie widac po komentarzach i opiniach osób codziennie dojeżdżających pociągami do Poznania. Ani to funkcjonalne ani ładne, no chyba że ktos przyjdzie sobie postac na czystej zapewne chwilowo poczekalni.

  • 08.04.2014 08:45  Odpowiedz na komentarz

    Toalety do dziś nieczynne...

  • A jak bym chciał kupić gazetę na podróż, to gdzie? Żadnego pomieszczenia na kiosk w budynku po remoncie a wokół budynku zlikwidowane. Poczekalnia mała i praktycznie prawie bez ławek, jedyny plus to, że jest ogrzewana.

  • 06.04.2014 19:24  Odpowiedz na komentarz

    No cóż, w niedziele rano sytuacja z kolejką i jedną kasą się dokładnie powtórzyła.

  • To już trzecie oblicze dworca PKP w Gnieźnie za mojego życia. Od07-13.04. będę w moim rodzinnym Gnieźnie to zobaczę i ocenię.

  • 06.04.2014 14:01  Odpowiedz na komentarz

    Szału nie ma, i jeszcze nic nie słychać co pani z kasy mruczy sobie pod nosem

  • 06.04.2014 11:19  Odpowiedz na komentarz

    A gdzie ci wszyscy oczekujący na pociąg mają siedzieć? Miejsc siedzących jak na lekarstwo!!!

  • 06.04.2014 05:51  Odpowiedz na komentarz

    Żaden dworzec, jak już to jest przystanek PKP z kasą biletową. Ile tu pociągów przejeżdżą ? Kilka dziennie , a będzie coraz mniej. Nawet połączenia do Wrześni nie ma

  • 05.04.2014 22:25  Odpowiedz na komentarz

    Artur - wypisujesz dyrdymały nad dyrdymały

  • 05.04.2014 21:36  Odpowiedz na komentarz

    Patrząc realnie.Mielismy stary dworzec PKP+ poczekalnie z bufetem powiedzmy.Jaki by taki był ale był dość duzy a na dzien dzisiejszy mamy nowy dworzec PKP [pipidówke]umieszcony w poczekalni.Ogólnie ranga dworca uległa degradacji.Może sie myle ale sa to moje odczucia.Wątpliwa jest radość z faktu uruchomienia nowego dworca.

  • 05.04.2014 18:26  Odpowiedz na komentarz

    Dworzec otwarty. I co? Dziś rano ,w sobotę jedna czynna kasa.Tłumy ludzi, studentów i innych by rano być na czas w Poznaniu. Nie wszystkich ta jedna kasa obsłużyła do odjazdu pociągu. Do tego nie ma automatu do zakupu biletów. Nowy budynek i kpina z podróżnych. PKP to totalne dno firma.

PODOBNE TEMATY
Zamknięcie przejazdu kolejowego w ciągu ul. Wierzbiczany W związku z remontem toru kolejowego na linii 281 w Gnieźnie w ciągu ul. Wierzbiczany, firma PPU Dromo... Wtorek, 16 czerwca 2020
Uwaga na utrudnienia w związku z zamkniętym przejazdem kolejowym na ul. Roosevelta w Gnieźnie Informujemy, że od dzisiaj do piątku, tj. 19 czerwca 2020 roku zamknięty jest przejazd kolejowy przy... Poniedziałek, 15 czerwca 2020
Mieszkańcy dzielili się pomysłami na Parowozownię W pierwszy weekend czerwca zainteresowani mieszkańcy Gniezna mogli wziąć udział w specjalnych spacerach... Środa, 10 czerwca 2020
Zamknięty przejazd kolejowy w ciągu ul. Zamiejskiej Od 9 czerwca od godz. 08:00 do 12 czerwca do godz. 15.00, zamknięty zostanie przejazd kolejowy w ciągu... Środa, 3 czerwca 2020