Logo

"Deutsch Wagen Tour" z wizytą w Gimnazjum nr 3

Artykuł dodany: Niedziela, 16 marca 2014
REKLAMA

W czwartek do Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie zawitało "Deutsch Wagen Tour". 60-ciu uczniów wzięło udział w nowatorskich warsztatach językowych prowadzonych przez lektorów Deutsch Wagen.

ALBUMY ARTYKUŁU:

24 kwietnia 2009 r. wyruszyło w Polskę pięć samochodów oznakowanych logo "Deutsch Wagen Tour". Jest to projekt promujący naukę języka niemieckiego. Lektorzy prezentują szereg nowatorskich rozwiązań związanych z nauką języka i w niekonwencjonalny sposób przekazują informacje o Niemczech, między innymi w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów. W czwartek lektorzy zawitali do Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie. Ponieważ w Gimnazjum nr 3 jako jeden z priorytetów stawiamy komunikowanie się w języku obcym, zaprosiliśmy lektorów niemieckich, którzy pracują w projekcie Deutsche Wagen - mówi dyrektor gimnazjum Elżbieta Fischer. Ten projekt jest pod patronatem Instytutu Goethe'go. Do naszej szkoły przyjechali lektorzy, którzy prowadzą zajęcia z młodzieżą. Zajęcia propagują różne formy aktywności, a nasza młodzież staje przed wyzwaniem komunikowania się z obcymi ludźmi w obcym języku, co na pewno w przyszłości im się przyda. My w gimnazjum stawiamy bardzo duży nacisk na naukę języków obcych każdego rodzaju: angielskiego, francuskiego, niemieckiego, więc uczniowie są przyzwyczajeni do oferowanej im aktywności, prowadzonych rozmów i zapraszanych gości. Bardzo trudno było zaprosić lektorów do gimnazjum. Jest to chyba 5 busów, które jeżdżą po całej Polsce i trzeba było ustawić się w długiej kolejce, żeby taką możliwość uzyskać. Czekaliśmy od września na te warsztaty, ale w końcu się udało i jesteśmy bardzo zadowoleni.
W gimnazjum odbyły się dwa warsztaty, w których uczestniczyło łącznie 60-ciu gimnazjalistów. Byli to wybrani uczniowie, uczący się języka niemieckiego, którzy przejawiali większą aktywność w tym przedmiocie.
J.P.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno