X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Włodarz zadłużający miasto to dobry kandydat na prezydenta?

Czwartek, 13 marca 2014
  • Włodarz zadłużający miasto to dobry kandydat na prezydenta?

Jacek Kowalski jest kandydatem na Prezydenta Miasta Gniezna w kolejnych wyborach. Czy to dobra kandydatura? Zapytaliśmy o to posła Tadeusza Tomaszewskiego podczas konferencji prasowej.

Konwencję poprzedziliśmy spotkaniem podmiotów tworzących Gnieźnieńskie Porozumienie Lewica Razem - mówi poseł Tadeusz Tomaszewski. Zostało ono zawarte w 2006 roku. Część tych podmiotów, która wówczas funkcjonowała - mniejszych partyjek - już nie funkcjonuje, stąd do tego porozumienia przystąpiło nowe porozumienie, mianowicie Wielkopolski Związek Solidarności Polskich Kombatantów. Łącznie 13 podmiotów przedłużyło to porozumienie na okres kolejnej kadencji samorządu 2014 - 2018 i wszyscy przedstawiciele tych podmiotów jednomyślnie wskazali pana Jacka Kowalskiego jako kandydata na Prezydenta Miasta Gniezna. Tą decyzję w formie uchwały również podjęła konwencja w głosowaniu jawnym, która również jednomyślnie udzieliła wsparcia panu Jackowi Kowalskiemu jako kandydatowi na urząd Prezydenta Miasta Gniezna, więc Sojusz Lewicy Demokratycznej Gnieźnieńskie Porozumienie Lewica Razem ogłosiło już swojego kandydata. Myślę, że w tej sprawie nie ma jakiejś wielkiej niespodzianki.
Zapytaliśmy posła czy kandydat - obecny włodarz miasta, który zwiększa deficyt budżetowy to dobry wybór na kolejną kadencję. Nasze miasto ma zadłużenie na poziomie dającym po pierwsze gwarancję jego spłaty, po drugie to zadłużenie jest przeznaczane na inwestycje - dodaje Tadeusz Tomaszewski. Chociażby ostatni kredyt dotyczący modernizacji boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią do hokeja na trawie przy ul. Paczkowskiego. Wiele samorządów podejmuje ten wysiłek inwestycyjny właśnie za pomocą kredytów. Ponad 20% zadłużenia to jest jedno z niższych zadłużeń. Wielkie miasta, jak Wrocław, mają zadłużenie w granicach 60%, czyli w granicach dopuszczalnego zadłużenia. Nie mówiąc o tym, że część tych inwestycji już jest prowadzona przez podmioty, które nie są miejskie tylko przez spółki komunalne w tamtych miastach. Stąd myślę, że to jest taki zrównoważony rozwój. To nie jest coś, co by wpędzało nas w długi niemożliwe do spłacenia. My stoimy na stanowisku, że osoba, która ma doświadczenie, która była starostą, wicestarostą, dwie kadencje prezydentem, jest osobą kompetentną, ma doświadczenie w kierowaniu podmiotami gospodarczymi, organizacjami pozarządowymi. Jest osobą otwartą na dialog ze wszystkimi, dla których pomysły dla miasta są ważne. Nikogo, ani w sensie ugrupowań politycznych, ani w sensie grup niezorganizowanych nigdy nie odrzucał. To jest atutem gospodarza miasta. Stąd nasze potwierdzenie dla pana Jacka Kowalskiego jako kandydata w zbliżających się wyborach na urząd prezydenta miasta.
(Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(19)

  • Co ja widzę , znowu wpisy malkontentów którzy są nieporadni w życiu. Chcieliście kapitalizmu a z waszego narzekania widać że bliżej wam do państwa opiekuńczego które ma wam wszystko podać na tacy :-)))))))))))))))))))))))

  • 16.03.2014 09:36  Odpowiedz na komentarz

    tak bardzo boicie sie prawdy ze blokujecie wpisy

  • 16.03.2014 09:34  Odpowiedz na komentarz

    praca w urzedzie miejskim ,starostwie czy innych urzedach tylko zarezerwowanw dla dzieci z ulkadu PO ,SLD .Prace czesto otrzymuja osoby z ukladu bez wyksztalcenia ,a mlodziez bez ukladu jesli ma szczescie idostanie sie na staz to bardzo szybko jest wyrzucana na bruk.

  • 16.03.2014 09:27  Odpowiedz na komentarz

    kowalski to najgorszy kandydat .Wybory powinny niesc nadzieje naodmiane na lepsze . Czy dalej w Gnieznie beda rzadzic uklady i ukladziki.czy dalej alkochol bedzie pierwszym trunkiem naszych wladz.

  • 15.03.2014 22:29  Odpowiedz na komentarz

    Ta przypalona na pomarańczowo w solarium Wójcik Starczewska to bardziej kiosku w szkole pilnuje niż procesu nauczania.

  • 15.03.2014 20:26  Odpowiedz na komentarz

    Prezydent ustawił swoich na stołkach, Pana Spachacza z Panem Zychem niedoszłym dyrektorem Gimnazjum Nr 2 lecz ustawka się nie udała. Kto z Prezydentem nie pije ten nie ma szans na stołek. Uczciwi i ci co mają swoje zdanie zostali już usunięci od władzy. Jak to bywało wcześniej za prezydentury naszego obecnie wodza w długim płaszczu dnia ósmego marca br, na pewno pojechał na strzał. Bywało tak w po godzinach w UM gdzie tak balowano, że obecny przewodniczący Rady Powiatu spadł ze schodów po pijaku. Zakazano sprzątaczkom w urzędzie mówic o tym zdarzeniu. Głosujmy w najbliższych wyborach na jajcarzy, którzy z nas dzisiaj robią sobie jaja.

  • 15.03.2014 19:12  Odpowiedz na komentarz

    w szkołach też zasiadają już sami polityczni koledzy... taka pani Wójcik-Starczewska Stara SLDówa która już dawno na emeryture powinna wymiatac, w Podstawówce nr 3 Radosław Sobkowiak - radny, Młodzikowska z ILO - radna i dalej by tak wypisywać...

  • 15.03.2014 18:59  Odpowiedz na komentarz

    Zgadzam się Karolu! Przydupasy maja robic tak, żeby był spokój a ON mógł siedzieć i spokojnie pierdziec w stołek. a tych co gęby otwierają wywalić!!! a dobro miasta i mieszkańców? co mu po tym he he...ma to gdzieś

  • 15.03.2014 10:12  Odpowiedz na komentarz

    Zróbcie towarzysze darmową garkuchnie dla bezrobotnych dzięki polityce SLD, i tego Kowalskiego. Niech podaje im pierogi i patrzy im prosto w oczy.

  • 15.03.2014 04:59  Odpowiedz na komentarz

    To był chyba cud nad urną

  • 14.03.2014 14:07  Odpowiedz na komentarz

    wszyscy narzekają... tylko KTO GO WYBRAŁ??

  • 13.03.2014 23:17  Odpowiedz na komentarz

    Przez dwie kadencje Jacek Kowalski pokazał co najlepiej potrafi.Potrafi z radnych zrobić własnych przydupasów-temu boisko do rugby,tej męża wstawic do urzędu,tych zabrać na zagraniczną wycieczkę ale pod warunkiem,że jako radni nic nie będą robić tylko łapy na sygnał podnosić z zatroskaną miną.jak z niczym nie wyskoczą to mają forsę pewną i mogą zostać wybrani na szóstą kadencje.Alepamętać muszą,że mają uchwalać coraz większę zadłużenie miasta na zbędne inwestycje

  • 13.03.2014 23:12  Odpowiedz na komentarz

    przed starostwem to jeszcze pan kowalski załatwił Bacutil i Pegeery cha cha... a do tego otoczył się ludźmi pożal się Boże takim Kruczkiem czy Spachaczem... brrrr

  • 13.03.2014 14:47  Odpowiedz na komentarz

    dwuletnia kadencja wg Tomaszewskiego daje legitymację na dalsze rządzenie Naszym miastem osobie niekompetentnej żeby nie powiedzieć miernej.Ale jest przecież Rafałek Spachacz i Mariolka Landowska pokierują miastem z tylnego rzędu a Jacuś będzie mógł udzielać się na rozmaitych uroczystościach z poczęstunkiem.Może jeszcze jakiś pomnik w kształcie fallusa bo w kształcie waginy już mamy / patrz pomnik przyjażni polsko - azerbejdżańskiej/może jakiś parking podziemny za 8.500.000zł może lodowiska za pieniądze spółek miejskich co by tu jeszcze no może jeszcze jakaś super biznesowa wycieczka jak ta do Chin ale teraz w drugą stronę może Meksyk albo Kuba możliwości wiele a my co z tego będziemy mieć myślę że nadal słabego Prezydenta a tak naprawdę to wielkie gó..no.

  • 13.03.2014 12:49  Odpowiedz na komentarz

    Panie Tomaszewski! Pan Kowalski jako starosta doprowadził do ruiny wiele instytucji (patrz dawny MDK)a samo starostwo było porozrzucane po całym mieście. Firmy w których p. Kowalski zajmował kierowniczą funkcję już dawno zbankrutowały. Teraz na nasze nieszczęście uczepił się ciepłej posadki w samorządzie.A co z 14ha na Kustodii, za darmo przekazanymi miastu przez ANRol ? Ten prezydent nie potrafił zgospodarować!!!

  • 13.03.2014 10:19  Odpowiedz na komentarz

    wybierzcie pan Kowalskiego to na pewno będziemy mieć co rok pierogi Jacka wywłaszczanie kolejnych kamienic przez Ś. braku imprez kulturalno rozrywkowych całkowity upadek szpital emigracje ludzi z Gniezna upadek kolejnych firm i przedsiębiorstw których i tak zostało nie wiele. Pracowników urzędu i starostwa którzy dostana kilka razy w roku " zadowalające premie " i szkolenia w SPA.
    Co bezie miał zwykły obywatel napisał bym dosłownie ale sie powstrzymam

  • 13.03.2014 07:16  Odpowiedz na komentarz

    Przecież o ostatecznym budżecie, zobowiązaniach i zadaniach decyduje w głosowaniu RADA Miasta bo go uchwala i czyni to bardzo w Gnieźnie rozsądnie.

  • 13.03.2014 05:36  Odpowiedz na komentarz

    To że sitwa upchnęła tego niekompetentnego komucha po kolei na stanowiska , tylko po to zeby sterować zza jego pleców upadkiem miasta i dojeniem jego budżetu nie oznacza jego kompetencji towarzyszu Tomaszewski. Jeszcze powiedz że twoja córeczka bez wykształcenia jest kompetetna i na miejscu, na etacie w urzędzie miasta gdzie ją po znajomości upchnąłeś . W mieście gdzie merytorycznie przygotowani sprcjaliści pracuja na wózkach widłowych a komusze rodzinne klany obsiadły wszystkie prawie najlepiej płatne etaty w instutucjach samorzadowych. I naucz się " pośle" odrózniać kredyty na inwestcje od tych które przejada Kowalski. Boisko to nie inwestycja, nie spłaci się w wymiarze finansowym nigdy. Fontanna to pewnie w waszym komuszym rozumieniu to też inwestycja ?

  • Towarzyszu Tomaszewski, skoro za Kowalskiego jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle? Dlaczego jest brudno? Dlaczego za grosz nie ma estetyki w miescie? Dlaczego jest bezrobocie? Dlaczego nie sprzata się ulic? Dlaczego źle pracuje Straz Miejska? Dlaczego nie remontuje sie chodników i jezdni? Dlaczego kamienice sa odrapane, i popisane, dlaczego spadają z nich tynki? Na co idzie zadłuzenie miasta? Po co był prezydent w Chinach? A co dała podróż do niezbyt ciekawego politycznie Azerbejdżanu? Pytań sa tysiące,ale Wy w SLD nie macie kadry, więc wolicie Kowalskiego który zapewnia Waszym ludziom stołki i zaplecze dla Waszej działalności.

PODOBNE TEMATY
Składy komisji stałych Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Podczas I Sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego VI kadencji, która odbyła się 22 listopada br., radni wyłonili... Wtorek, 27 listopada 2018
Tadeusz Tomaszewski nie zostanie wicestarostą! Jacek Kowalski wiceprzewodniczącym Rady Powiatu! Tadeusz Tomaszewski nie przyjął propozycji objęcia stanowiska Wicestarosty Powiatu Gnieźnieńskiego.... Poniedziałek, 5 listopada 2018
Wiemy, gdzie będą kandydować członkowie SLD Konwencja Powiatowa SLD w Gnieźnie udzieliła rekomendacji w wyborach samorządowych 2018 swoim członkom. Środa, 30 maja 2018
"Przyjęlibyśmy uchodźców". Tomasz Budasz kontrowersyjnie w wywiadzie dla niemieckiej gazety Podczas wizyty w Speyer prezydent Tomasz Budasz udzielił wywiadu lokalnej prasie. Wspomniał w nim, że... Wtorek, 30 maja 2017