moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

7-miu kierowców na podwójnym gazie

Poniedziałek, 10 marca 2014
  • 7-miu kierowców na podwójnym gazie

W miniony weekend na terenie powiatu gnieźnieńskiego policjanci zatrzymali 7-miu nietrzeźwych kierowców, jednego w stanie po spożyciu alkoholu i dwóch, którzy kierowali wbrew sądowym zakazom. Zatrzymani mieli od 0,4 do 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2-óch lat, rowerzyści odpowiedzą za popełnione wykroczenie.

W piątek, 7 marca około godz. 16.00 w Dziekanowicach policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem 56-letniego mieszkańca powiatu gnieźnieńskiego. Okazało się, że w jego organizmie było 1,5 promila alkoholu.
Kolejnego, tym razem nietrzeźwego rowerzystę drogówka zatrzymała 7 marca około godz. 19.20 w Rzegnowie. 57-latek miał w organizmie 0,9 promila.
Dość wcześnie Dzień Kobiet świętował 29-letni mieszkaniec Poznania kierujący Nissanem Primera. Policjanci drogówki zatrzymali go około godz. 12.30 w Goślinowie, a w jego organizmie było 0,4 promila.
Około godz. 14.00 w Jankowie Dolnym drogówka zatrzymała 56-latka kierującego rowerem, pomimo prawomocnego sądowego zakazu.
Tego dnia drogówka zatrzymała w Trzemesznie przy ulicy Gnieźnieńskiej 57-letniego mieszkańca naszego powiatu, który kierował samochodem również posiadając sądowy zakaz.
O godzinie 19.40 w Niechanowie przy ulicy Różanej funkcjonariusze z Witkowa zatrzymali 35-letniego mężczyznę, kierującego w stanie nietrzeźwości motorowerem marki Romet. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie 1,8 promila.
Minutę po północy, 9 marca w Trzemesznie przy ulicy Gnieźnieńskiej drogówka zatrzymała 41-letniego rowerzystę, u którego w organizmie przeprowadzone badanie wykazało 1,8 promila.
Kilka minut po godz. 10.00 przy ulicy Leśnej w Gnieźnie funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali mającego w organizmie 0,5 promila alkoholu kierowcę Citroena Berlingo.
Przed godz. 11.00 w Pawłowie drogówka zatrzymała kolejnego nietrzeźwego rowerzystę.
Tego dnia ostatni nietrzeźwy kierujący motorowerem został zatrzymany o godzinie 16.00 przy ulicy Czerniejewskiej w Witkowie. W organizmie 35-latka było aż 2,6 promila alkoholu.
W najbliższym czasie nietrzeźwi kierowcy zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Kolejny pożar na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie Dzisiaj o godz. 16.20 do Straży Pożarnej wpłynęła informacja o pożarze przyczepy kempingowej na terenie... Czwartek, 25 czerwca 2020
16-latek pobity przez grupę mężczyzn! Sportowiec musiał przerwać treningi We wtorek, 28 kwietnia, ok. godz. 17.00 na ul. Zamiejskiej w Gnieźnie doszło do pobicia 16-letniego... Wtorek, 5 maja 2020
Pracowity weekend Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego Okres długiego weekendu był czasem intensywnej pracy patroli z Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.... Wtorek, 5 maja 2020
Dzielnicowy z Czerniejewa realizuje zadanie priorytetowe Dzielnicowy rejonu nr I gmina Czerniejewo informuje o wdrożeniu "Planu Działania Priorytetowego" w miejscowości... Wtorek, 5 maja 2020