X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Inwazja w Pierwszej Stolicy już 14 marca!

Czwartek, 6 marca 2014
  • Inwazja w Pierwszej Stolicy już 14 marca!

Z przykrością zawiadamiamy, że dobre czasy dla naszego miasta odeszły w niepamięć. Przyczyną tego umiarkowanego optymizmu jest zbliżająca się wielkimi krokami inwazja. Prognozy są rożne, jedna gorsza od drugiej. Te najbardziej optymistyczne przewidują zmasowany atak nieuprzejmych waranów, tornado, Godzillę oraz UFO.

Wydarzenie to, będzie miało miejsce 14 marca. Do tego czasu korzystajcie z życia, zróbcie rzeczy, na które zawsze brakowało Wam odwagi lub czasu. Nie zapominajcie aby apogeum tych działań miało miejsce właśnie 14 marca, ponieważ w tym dniu lokalne zespoły wraz ze wsparciem z Częstochowy postarają się akompaniować przy ostatecznej klęsce. Zespoły grające podczas dnia ostatecznego zniszczenia to:

DEMENCJA

Gnieźnieński zespół działający od listopada 2012 roku. Grają punk rocka z domieszkami śmierci, zgnilizny i rozkładu. O czym śpiewają? Sami sprawdźcie i śpiewajcie z nimi. Do tej pory udało im się zagrać kilka mniejszych koncertów w naszym rodzimym mieście, jego okolicach oraz jeden w stolicy Wielkopolski, który jest dla nich największym powodem do dumy. Był to support przed Mexican Wolfboys - niemiecka kapelą punk'n'rollową. Zachęcamy do śledzenia ich poczynań i słuchania ich kiedy tylko będzie ku temu okazja!

BAPU

Zespół powstał w 2011 roku w Gnieźnie. Muzyka prezentowana przez formację to przede wszystkim punk rock ze sporą dawką ska, ale nie tylko. W utworach można usłyszeć wpływ takich gatunków jak reggae czy pokrewnego mu raga, a brzmienie akordeonu nadaje całości folkowy power. Nie bez znaczenia są również teksty, którymi grupa uderza w sprawy dla nich istotne, manifestując tym samym swoją ideologię, choć czasami to tylko wypadkowa ich wspólnych przeżyć.
Pomimo krótkiego stażu zespół ma już na swoim koncie rekomendacje Przeglądu Regionalnego FAMA 2012 w Poznaniu oraz zwycięstwo podczas koncertu eliminacyjnego Rest Music Festival 2012, które dało kapeli przepustkę do półfinału.

USTA MARIANA

Gnieźnieńsko-poznański kolektyw działający niezmordowanie od 2008 roku. Załoga stara się grać punk rocka, wychodzi mu jednak z tego jakaś rockowizna. Stojąc w zwartym szeregu przeciwko słodkiemu zawodzeniu o niczym z muzyczną energią przekazują swoje refleksje na temat rzeczywistości, które niekoniecznie kogokolwiek interesują.
Zespół ma w CV płytę EP i parę żenujących kawałków, jednakże pomimo tego słabego repertuaru zagrali masę dobrych koncertów. Grali z m.in. takimi wygami jak Dezerter, Armia, Farben Lehre, Analogs, Zielone Żabki i paru innych... ci mówili, że jest dobrze - może jest w tym cień prawdy.

SHAMBOO

Legenda częstochowskiej sceny muzycznej. Pierwszy raz na scenie SHAMBOO pojawiło się w maju 1982r. jako SzamboPunk. W pierwszym składzie na basie grał Zygmunt "Muniek" Staszczyk, na wokalu Mikser, na gitarze Pilar, a na bębnach grał Jacek "Słoniu" Wudecki, późniejszy muzyk T. Love Alternative. Następnie do składu dołączył Maciek "Macio" Maślikowski - gitara, Michał "Dżuma" Palutek - bas oraz Waldek "Kopsiur" Koper - który zastąpił Słonia na perkusji.
Następne spotkanie na wielkiej scenie - SHAMBOO i Muńka - miało miejsce na festiwalu w Jarocinie w 1983r. SHAMBOO zagrało wtedy w składzie: Macio, Dżuma, Biba, Bucik...a Muniek zdobywał już scenę z zespołem T. Love. Po kilku latach koncertowania, w roku 1987 SHAMBOO zawiesiło działalność.
W 2009 roku na specjalne życzenie Muńka, Zespół SHAMBOO reaktywował się aby zagrać na Muńkowym koncercie urodzinowym. Po tym wydarzeniu nastąpiła nowa era działalności kapeli, która doprowadziła do nagrania płyty oraz spełnienia marzeń dwóch chłopców z Rakowa - Macia i Muńka.
Obecne Shamboo to przyjacielski zespół, wyróżniający się niezwykłą energią koncertową. W punkowym brzmieniu zespołu słychać teraz mocny, rockowy oddech, a to za sprawą nowych członków zespołu, którzy swoim gustem muzycznym kształtują nowoczesne dźwięki  Shamboo.

Rozpoczęcie koncertu o godz. 19.00.
Bilety w cenie 20 zł.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Niesamowity koncert w Młynie! Gniezno muzyką stoi! Trzy gnieźnieńskie kapele, trzy różne światy muzyczne, kumple od dzieciństwa, razem na jednej scenie... Wtorek, 12 listopada 2019
Folk & Rock vol. 4 To już czwarta odsłona FOLK & ROCK. Trzy gnieźnieńskie kapele, trzy różne światy muzyczne, kumple od... Piątek, 25 października 2019
Już w sobotę 16 urodziny Młyna! To już 16 urodziny Klubu Muzycznego MŁYN! 16 lat koncertów, wydarzeń, spotkań i wspólnej zabawy. To... Piątek, 18 października 2019
The Analogs-Projekt Pudło, Granda w Klubie Muzycznym Młyn Już w piątek, 18 października, kolejny koncert w Klubie Muzycznym Młyn w Gnieźnie. Piątek, 18 października 2019