moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Aktualności Straży Miejskiej

Sobota, 1 marca 2014
  • Aktualności Straży Miejskiej

Trwa wiosenne sprzątanie. Ubiegły tydzień upłynął pod znakiem wiosennych porządków. Strażnicy skontrolowali znane sobie tereny, w których podrzucane są śmieci. Wykonano fotografie tych miejsc, a następnie przekazano informacje o nich do osób odpowiedzialnych za utrzymanie zaśmieconych terenów w czystości.

Między innymi uprzątnięte zostały:
  • ul. Dalkoska,
  • teren przy ul. Strumykowej,
  • ul. Cierpięgi
Przedstawiamy fotografie tych miejsc "przed" i "po". W przyszłym tygodniu pokażemy kolejne takie miejsca. W niektórych z nich śmieci zalegały wiele lat.

Tak parkujemy

Po raz kolejny przedstawiamy przykłady nieprawidłowego parkowania w naszym mieście.
  1. Ceglasty Matiz na ul. Tumskiej stał od kilku dni. Zawsze w tym samym miejscu. Strażnicy Miejscy ustalili właściciela pojazdu i przeprowadzili z nim rozmowę na temat prawidłowego parkowania. Mężczyzna został pouczony. Przypominamy: ul. Tumska jest w miejscem, w którym obowiązuje znak drogowy B-1 "zakaz ruchu w obu kierunkach" oraz znak D-40 "strefa zamieszkania". Parkowanie dozwolone jest tutaj w ściśle określonych miejscach, a poruszać ulicą Tumska mogą się wyłącznie osoby niepełnosprawne bądź będące kierowcami takich osób.
  2. Ul. 3 Maja i zakaz zatrzymywania się jest miejscem, które często odwiedzają funkcjonariusze Straży Miejskiej. Kierowcy, którzy lekceważą ten znak muszą liczyć się z możliwością otrzymania mandatu karnego w wysokości 100 zł i jednego punktu karnego.
  3. Zakaz zatrzymywania się na ul. Jana. Nie ma dnia, by nie parkowało tutaj jakieś auto (a najczęściej kilka). Ostatnia interwencja strażników miejskich zakończyła się wezwaniem patrolu Policji. Mężczyzna siedzący za kierownica pojazdu nie posiadał uprawnień do kierowania nim.
  4. Zakaz zatrzymywania się na ul. Seminaryjnej to kolejne takie miejsce. Tutaj również strażnicy pojawiają się od czasu do czasu.
  5. Miejsce wyłączone z ruchu na rondzie Pozorskiego. Często stoją tutaj nawet trzy pojazdy.
Straż Miejska

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Nielegalne składowisko w Mnichowie! WIOŚ kontroluje i nakłada kary, Urząd Gminy Gniezno milczy Jeszcze przed rokiem 2015 w Mnichowie powstało dzikie składowisko żwiru, ziemi, gruzu, tłucznia, drzewa... Wtorek, 19 maja 2020
16-latek pobity przez grupę mężczyzn! Sportowiec musiał przerwać treningi We wtorek, 28 kwietnia, ok. godz. 17.00 na ul. Zamiejskiej w Gnieźnie doszło do pobicia 16-letniego... Wtorek, 5 maja 2020
Pracowity weekend Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego Okres długiego weekendu był czasem intensywnej pracy patroli z Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.... Wtorek, 5 maja 2020
Dzielnicowy z Czerniejewa realizuje zadanie priorytetowe Dzielnicowy rejonu nr I gmina Czerniejewo informuje o wdrożeniu "Planu Działania Priorytetowego" w miejscowości... Wtorek, 5 maja 2020