Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Aktualności Straży Miejskiej

Sobota, 1 marca 2014
  • Aktualności Straży Miejskiej

Trwa wiosenne sprzątanie. Ubiegły tydzień upłynął pod znakiem wiosennych porządków. Strażnicy skontrolowali znane sobie tereny, w których podrzucane są śmieci. Wykonano fotografie tych miejsc, a następnie przekazano informacje o nich do osób odpowiedzialnych za utrzymanie zaśmieconych terenów w czystości.

Między innymi uprzątnięte zostały:
  • ul. Dalkoska,
  • teren przy ul. Strumykowej,
  • ul. Cierpięgi
Przedstawiamy fotografie tych miejsc "przed" i "po". W przyszłym tygodniu pokażemy kolejne takie miejsca. W niektórych z nich śmieci zalegały wiele lat.

Tak parkujemy

Po raz kolejny przedstawiamy przykłady nieprawidłowego parkowania w naszym mieście.
  1. Ceglasty Matiz na ul. Tumskiej stał od kilku dni. Zawsze w tym samym miejscu. Strażnicy Miejscy ustalili właściciela pojazdu i przeprowadzili z nim rozmowę na temat prawidłowego parkowania. Mężczyzna został pouczony. Przypominamy: ul. Tumska jest w miejscem, w którym obowiązuje znak drogowy B-1 "zakaz ruchu w obu kierunkach" oraz znak D-40 "strefa zamieszkania". Parkowanie dozwolone jest tutaj w ściśle określonych miejscach, a poruszać ulicą Tumska mogą się wyłącznie osoby niepełnosprawne bądź będące kierowcami takich osób.
  2. Ul. 3 Maja i zakaz zatrzymywania się jest miejscem, które często odwiedzają funkcjonariusze Straży Miejskiej. Kierowcy, którzy lekceważą ten znak muszą liczyć się z możliwością otrzymania mandatu karnego w wysokości 100 zł i jednego punktu karnego.
  3. Zakaz zatrzymywania się na ul. Jana. Nie ma dnia, by nie parkowało tutaj jakieś auto (a najczęściej kilka). Ostatnia interwencja strażników miejskich zakończyła się wezwaniem patrolu Policji. Mężczyzna siedzący za kierownica pojazdu nie posiadał uprawnień do kierowania nim.
  4. Zakaz zatrzymywania się na ul. Seminaryjnej to kolejne takie miejsce. Tutaj również strażnicy pojawiają się od czasu do czasu.
  5. Miejsce wyłączone z ruchu na rondzie Pozorskiego. Często stoją tutaj nawet trzy pojazdy.
Straż Miejska

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Awanse i podziękowania dla Strażników Miejskich Dzień Strażnika Miejskiego przypada 29 sierpnia, w rocznicę ustawy z 1997 roku, która określa funkcjonowanie... Sobota, 7 września 2019
Ul. Konopnickiej w Gnieźnie, czyli dzikie wysypisko śmieci Otrzymaliśmy kolejne zgłoszenie od jednego z naszych Czytelników. Tym razem chodzi o rejon ul. Konopnickiej... Czwartek, 29 sierpnia 2019
Zespół reanimacyjny utknął na terenie szpitala zablokowany przez samochody! Straż Miejska nie podjęła interwencji W piątek na terenie szpitala przy ul. Św. Jana w Gnieźnie kierowcy samochodów osobowych zastawili wjazd... Czwartek, 29 sierpnia 2019
Gnieźnianie wciąż śmiecą - dzikie wysypiska nadal problemem Mimo licznych interwencji Straży Miejskiej oraz wykorzystania fotopułapek, niektórzy mieszkańcy Gniezna... Piątek, 23 sierpnia 2019