Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Aktualności Straży Miejskiej

Sobota, 1 marca 2014
  • Aktualności Straży Miejskiej

Trwa wiosenne sprzątanie. Ubiegły tydzień upłynął pod znakiem wiosennych porządków. Strażnicy skontrolowali znane sobie tereny, w których podrzucane są śmieci. Wykonano fotografie tych miejsc, a następnie przekazano informacje o nich do osób odpowiedzialnych za utrzymanie zaśmieconych terenów w czystości.

Między innymi uprzątnięte zostały:
  • ul. Dalkoska,
  • teren przy ul. Strumykowej,
  • ul. Cierpięgi
Przedstawiamy fotografie tych miejsc "przed" i "po". W przyszłym tygodniu pokażemy kolejne takie miejsca. W niektórych z nich śmieci zalegały wiele lat.

Tak parkujemy

Po raz kolejny przedstawiamy przykłady nieprawidłowego parkowania w naszym mieście.
  1. Ceglasty Matiz na ul. Tumskiej stał od kilku dni. Zawsze w tym samym miejscu. Strażnicy Miejscy ustalili właściciela pojazdu i przeprowadzili z nim rozmowę na temat prawidłowego parkowania. Mężczyzna został pouczony. Przypominamy: ul. Tumska jest w miejscem, w którym obowiązuje znak drogowy B-1 "zakaz ruchu w obu kierunkach" oraz znak D-40 "strefa zamieszkania". Parkowanie dozwolone jest tutaj w ściśle określonych miejscach, a poruszać ulicą Tumska mogą się wyłącznie osoby niepełnosprawne bądź będące kierowcami takich osób.
  2. Ul. 3 Maja i zakaz zatrzymywania się jest miejscem, które często odwiedzają funkcjonariusze Straży Miejskiej. Kierowcy, którzy lekceważą ten znak muszą liczyć się z możliwością otrzymania mandatu karnego w wysokości 100 zł i jednego punktu karnego.
  3. Zakaz zatrzymywania się na ul. Jana. Nie ma dnia, by nie parkowało tutaj jakieś auto (a najczęściej kilka). Ostatnia interwencja strażników miejskich zakończyła się wezwaniem patrolu Policji. Mężczyzna siedzący za kierownica pojazdu nie posiadał uprawnień do kierowania nim.
  4. Zakaz zatrzymywania się na ul. Seminaryjnej to kolejne takie miejsce. Tutaj również strażnicy pojawiają się od czasu do czasu.
  5. Miejsce wyłączone z ruchu na rondzie Pozorskiego. Często stoją tutaj nawet trzy pojazdy.
Straż Miejska

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Sześć osób poszkodowanych w wypadku w Ruchocinie W niedzielę o godzinie do służb ratunkowych wpłynęła informacja o wypadku na drodze między Mielżynem... Poniedziałek, 22 lipca 2019
Dwa pożary zboża! Do Mąkownicy wysłano 18 zastępów Straży Pożarnej! W piątek doszło do dwóch groźnych pożarów zboża na pniu w miejscowościach Mąkownica oraz Kruchowo. Pożar... Niedziela, 21 lipca 2019
Zapach spalenizny i pożar zboża na pniu W piątek, 19 lipca, o godzinie 18.00 lokatorka mieszkania przy ul. Poznańskiej w Witkowie zgłosiła zapach... Niedziela, 21 lipca 2019
Strażacy z Trzemeszna uratowali kota, który utknął w drzewie Jak informuje portal Trzemeszno24.info, w sobotę miała miejsce niecodzienna akcja strażaków z OSP w... Sobota, 20 lipca 2019