moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Aktualności Straży Miejskiej

Środa, 5 lutego 2014
 • Aktualności Straży Miejskiej

W ostatnim tygodniu przed feriami rozpoczęła się wzmożona kontrola drogowa związana z bezpieczeństwem dzieci z klas podstawowych. Pod szczególnym nadzorem jest ul. Staszica oraz Czarnieckiego. Na tych ulicach, w pobliżu szkół, notorycznie dochodzi do łamania przepisów przez kierowców. Parkują oni na zakazie zatrzymywania się oraz w pobliżu przejść dla pieszych w sposób utrudniający widoczność. W związku z tym, że dochodziło tam do sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu najmłodszych Straż Miejska podjęła wzmożone kontrole tych rejonów.

Akcja nasili się bezpośrednio po feriach. Strażnicy codziennie - zwłaszcza w godzinach, w których dowożone są dzieci do szkół - będą przeprowadzali kontrole drogowe. Na kierowców niestosujących się do przepisów ruchu drogowego nakładane będą mandaty karne. Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. Należy uświadomić kierującym, że każde pozostawienie lub zaparkowanie pojazdu w sposób ograniczający widoczność może się zakończyć tragedią…                                    

Pijany czy chory?

29 stycznia strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na schodach na jednej z klatek przy ul. Budowlanych. Patrol na miejscu próbował ocucić leżącego mężczyznę jednak z uwagi na utrudniony kontakt z nim wezwano karetkę pogotowia ratunkowego, która przewiozła mężczyznę do szpitala.

Piasek w pasie drogi

30 stycznia Straż Miejska otrzymała zgłoszenie dotyczące sterty piasku leżącego w pasie drogi na ul. Stolarskiej. Na miejscu przeprowadzono rozmowę z właścicielką posesji, przy której leżał piasek. Nakazano usunięcie sterty w ciągu 24 godzin.

Uszkodzony znak drogowy

W czasie patrolu pieszego 3 lutego strażnicy zauważyli przekrzywiony znak drogowy na ul. 3 Maja. Interwencje niezwłocznie przekazano Powiatowemu Zarządowi Dróg. Do Referatu Utrzymania Dróg w Urzędzie Miejskim przekazano z kolei przekrzywione lustro drogowe usytuowane u zbiegu ulic Łubieńskiego i Mieszka I.  

Uszkodzona studzienka

Uszkodzoną pokrywę studzienki telekomunikacyjnej na ul. Mickiewicza zgłosił patrolowi Straży Miejskiej jeden z naszych mieszkańców 3 lutego. Interwencja została niezwłocznie przekazana do Telekomunikacji.

Zanieczyszczony chodnik

Również 3 lutego do Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie, które dotyczyło zanieczyszczonego chodnika na ul. Dalkoskiej. Funkcjonariusze na miejscu stwierdzili pozostałości gruzu i rozjechane cegły, pozostałości po remoncie jednego z mieszkań. Przeprowadzono rozmowę z właścicielką mieszkania i nakazano niezwłoczne uprzątniecie resztek poremontowych.     
Straż Miejska

Napisz komentarz

Komentarze(9)

 • Straż Miejska nie karze za niezapięte pasy bezpieczeństwa w samochodzie, bo nie ma uprawnień. Przez telefon podczas jazdy rozmawia dysponent. MOMO całkowicie mija się z prawdą i celowo wprowadza w błąd innych.Nikt, kto pracuje w straży nie chciał iść do policji, bo i po co.

 • 10.02.2014 09:57  Odpowiedz na komentarz

  Jajco, lapsus językowy! ;-)))

 • 09.02.2014 22:00  Odpowiedz na komentarz

  Straż Miejska powinna dawać przykład. Niestety nasza daje zły przykład - jeżdżą bez pasów bezpieczeństwa i komórką przy uchu, a innych za to samo karzą mandatami.

 • 08.02.2014 15:09  Odpowiedz na komentarz

  Cytuję: "Straż Miejska bezwzględnie powinna zacząć karać właścicieli psów, którzy zasrywają ulice i uliczki. Makabra jakaś w tym mieście".
  Rzeczywiście, makabra! Ale co są mają do tego psy, że ich właściciele "zasrywają ulice i uliczki"?!

 • najgłupsza służba w gnieźnie. naprzeciwko komendy PSP nawet strażaków się czepiaja a robią tyle dobrego a oni tylko problemowi. osoby ktore nie dostały sie do policji dostaja się do miejskiej i bawią sie w szeryfów :D

 • 07.02.2014 13:55  Odpowiedz na komentarz

  Straż Miejska bezwzględnie powinna zacząć karać właścicieli psów, którzy zasrywają ulice i uliczki. Makabra jakaś w tym mieście.

 • 07.02.2014 09:22  Odpowiedz na komentarz

  O czym wy ludzie piszecie. Powinniście cieszyć się, że jest służba, która zajmuje sie tego rodzaju sprawami.

 • 06.02.2014 11:37  Odpowiedz na komentarz

  Ta studnia nie jest Telekomunikacji Sprawa nadal do załatwienia panowie do PRACY!!!!!!!

 • 06.02.2014 08:42  Odpowiedz na komentarz

  Będą teraz nękać rodziców, którzy podjeżdżają pod szkołę po dzieci i zatrzymują się na ulicy przed wejściem do szkoły? A może zorganizować taką zatoczkę do odbierania dzieci spod szkoły i regulować tam ruchem?

PODOBNE TEMATY
Nielegalne składowisko w Mnichowie! WIOŚ kontroluje i nakłada kary, Urząd Gminy Gniezno milczy Jeszcze przed rokiem 2015 w Mnichowie powstało dzikie składowisko żwiru, ziemi, gruzu, tłucznia, drzewa... Wtorek, 19 maja 2020
16-latek pobity przez grupę mężczyzn! Sportowiec musiał przerwać treningi We wtorek, 28 kwietnia, ok. godz. 17.00 na ul. Zamiejskiej w Gnieźnie doszło do pobicia 16-letniego... Wtorek, 5 maja 2020
Pracowity weekend Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego Okres długiego weekendu był czasem intensywnej pracy patroli z Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.... Wtorek, 5 maja 2020
Dzielnicowy z Czerniejewa realizuje zadanie priorytetowe Dzielnicowy rejonu nr I gmina Czerniejewo informuje o wdrożeniu "Planu Działania Priorytetowego" w miejscowości... Wtorek, 5 maja 2020