moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Tango argentyńskie w Gnieźnie

Poniedziałek, 3 lutego 2014
  • Tango argentyńskie w Gnieźnie

W miniony weekend w Gnieźnie odbyły się dwie imprezy związane z tangiem argentyńskim. Jedną z nich były warsztaty ze znanym polskim instruktorem Jakubem Kania oraz milonga.

Tango argentyńskie jest ostatnio modnym tańcem. Święci swoje triumfy na parkietach na całym świecie, głównie dlatego, że jest to taniec, który daje tańczącym wiele radości. Osoby tańczący tango, jednogłośnie mówią, że taniec ten daje im możliwość oderwania się od codzienności, jest przestrzenią, w której można się zrelaksować i poznać wiele nowych osób. Milongi, na których tańczy się tango skłaniają do wzajemnych rozmów i kontaktów często z osobami mieszkającym w innych miastach, a przede wszystkim do wspólnego tańca.
Tango jest dla młodych i dla osób w wieku średnim, każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Jedni odnajdą w tańcu romantyzm i piękno wolnego ruchu inni z kolei będą cieszyć się z energicznych i szybkich taktów milongi.
W Gnieźnie propagatorem tanga jest szkoła tańca BALANCE, która prowadzi naukę tanga od 4-ech lat. Efektem tej pracy są grupy tangowe, które regularnie uczą się i trenują tango. Cała ta nauka po to, aby, w sobotni wieczór pojechać na milongę, gdzie spotkają się miłośnicy tanga i razem tańczą. Milongi, czyli zabawy tangowe, są organizowane w każdym dużym mieście: w Poznaniu, Bydgoszcz, Inowrocławiu czy Gnieźnie. Można oczywiście też pójść na milongę w Londynie, Paryżu czy Barcelonie, jeśli tylko w tych miastach będziemy.
W miniony weekend odbyły się w Gnieźnie warsztaty z tanga argentyńskiego, które na zaproszenie szkoły tańca BALANCE poprowadził znany instruktor z Łodzi - Jakub Kania. Przez kilkanaście godzin pary w rożnym wieku i na różnym poziomie wtajemniczenia trenowały tango. Tego samego dnia o godzinie 21.00 rozpoczęła się milonga. Tym razem została zorganizowana w nowej sali tanecznej szkoły tańca BALANCE przy ul. Mieszka I 3.
Przyjechali goście z Poznania, Swarzędza i Bydgoszczy, dźwięki tanga można było słyszeć na sali do późnych godzin wieczornych. Świat tanga jest piękny, gdyż dotyka nie tylko sfery fizycznej człowieka, ale tez duchowej, wspólny taniec z partnerem to też możliwość poznania drugiego człowieka, to możliwość obcowania z nim i poruszania się przy muzyce w harmonii. Aby zacząć uczyć się tanga wystarczy zapisać się na kurs tanga. Takie kursy prowadzą dobre szkoły tańca w różnych miastach. W Gnieźnie najbliższe kursy już w lutym.
tejst: Szkoła Tańca Balance
foto:
M.Polak Studio Migawka

Napisz komentarz

Komentarze(1)

PODOBNE TEMATY
Jazzowe tango, czyli Tango Conspiracion w Starej Kamienicy W weekend w Restauracji W Starej Kamienicy odbył się koncert zespołu Tango Conspiracion. Gnieźnianie... Czwartek, 18 września 2014
Zaproszenia na koncert Tango Conspiracion rozdane! W naszym konkursie do wygrania były dwa podwójne zaproszenia na koncert zespołu Tango Conspiracion.... Niedziela, 14 września 2014
Szkoła Balance zaprasza na kursy tańca Szkoła Balance ma swoją nową siedzibę przy ul. Mieszka I 3 w Gnieźnie, gdzie znajdziemy nową, większą,... Czwartek, 30 stycznia 2014
I Gnieźnieńska Milonga zakończona sukcesem! W środowy wieczór w Kredensie Cechowym przy ul. Tumskiej odbyła się I Gnieźnieńska Milonga. Wieczór... Czwartek, 29 listopada 2012