Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Aktualności Straży Miejskiej

Czwartek, 23 stycznia 2014
  • Aktualności Straży Miejskiej

Do Straży Miejskiej docierają sygnały związane z nieporządkami na niektórych posesjach w centrum miasta. Niestety w wielu przypadkach trudno jest ustalić właściciela posesji i nakazać mu uprzątnięcie. Bardzo dobrym przykładem takiej sytuacji jest ulica Cierpięgi, gdzie powstało dzikie wysypisko, a po okresie świąt Bożego Narodzenia znaleźć tam było można choinki. Działania Straży Miejskiej doprowadziły do ustalenia właściciela, który jakby żył miałby 150 lat, a sprawy spadkowe nie zostały uregulowane. Podobnych gruntów w ścisłym centrum jest bardzo dużo, dlatego niejednokrotnie powstają niezależnie od woli właściciela.

 

Pomagajmy bezdomnym

Zima to trudny okres dla osób bezdomnych. Niskie temperatury są przyczyną zgonów w wyniku wychłodzenia organizmu. Trudne warunki atmosferyczne, w tym znaczne spadki temperatur, opady śniegu i wiatr mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia osób bezdomnych, w podeszłym wieku, samotnych i niepełnosprawnych. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Podczas zimy osoby bezdomne szukają schronienia w piwnicach, na strychach, klatkach schodowych, opuszczonych budynkach i w węzłach ciepłowniczych. Wiele z nich próbuje przetrwać ten trudny okres w altankach ogrodowych. Straż Miejska prowadzi działania zmierzające do zapobiegania zagrożeniom zdrowia i życia osób bezdomnych, samotnych i bezradnych w okresie zimowym. Strażnicy wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i udzielają potrzebującym informacji, w jakich placówkach mogą bezpiecznie przetrwać zimę. Każdy śpiący na ławce, osłabiony czy nietrzeźwy człowiek to sygnał do działania dla funkcjonariuszy. Zwracamy się do Państwa z apelem, aby nie ignorować takich osób i w każdym przypadku powiadomić nas.
Telefon do Straży Miejskiej w Gnieźnie 61 424 10 70 do godz. 15.30 lub Tel. kom. 604 512 000 do godz. 22.00, pon. - sob., oraz w godz. 10.00 - 18.00.

Niebezpieczne nawisy

Do Straży Miejskie wpływają już pierwsze zgłoszenia dotyczące niebezpiecznych nawisów śnieżnych zwisających z dachów kamienic. Przypominamy, iż do obowiązków właścicieli nieruchomości (zarządców bądź administratorów) należy usuwanie tego typu zagrożeń. Napisy śnieżne, sople mogą narazić przechodniów na utratę zdrowia. Stara prawda mówi: „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Niebezpieczne chodniki

Aura w ostatnich dniach jest szczególnie dokuczliwa z uwagi na ogromną śliskość nawierzchni. Straż apeluje o usuwanie śliskości chodników i wszelkich ciągów komunikacyjnych z uwagi na ogromne ryzyko upadku i co za tym idzie spowodowanie urazu. Tak jak w przypadku nawisów śnieżnych, obowiązek ten spoczywa na właścicielach, administratorach bądź zarządcach nieruchomości przylegających do chodników.

Parkujmy z rozwagą

Niesprzyjające warunki pogodowe powinny skłonić wszystkich kierujących pojazdami do parkowania swoich pojazdów w prawidłowy sposób. Parkowanie na łukach drogi, pod kątem (wbrew obowiązkowi pozostawienia pojazdu równolegle do krawędzi jezdni), czy w miejscach niedozwolonych, może stać się przyczyna kolizji drogowej. Jezdnie są śliskie i wszelkie manewry na niej są utrudnione.
Straż Miejska

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 24.01.2014 07:52  Odpowiedz na komentarz

    "Podobnych gruntów w ścisłym centrum jest bardzo dużo..." - konkretnie ile to jest bardzo dużo?!

  • Panie Komendancie, gdyby w Gnieźnie była taka władza, której zależałoby na porządkach, to w bardzo prosty sposób można tego dokonać. Po pierwsze instancja miejska ma prawo wnieść do sadu pozew o spadek. Sąd już dalej wie, co zrobić, bo jak się nie znajdą spadkobiercy, to dziedziczy miasto. A po drugie bałagan na cudzej posesji mozna uprzatnąć, a właściciela (lub domniemanego) podać do sądu do zwrotu kosztów i jeżeli go nie ma, to wchodzimy na hipotekę. Prawda, jakie to proste? Tylko trzeba chcieć!

PODOBNE TEMATY
Spłonął budynek w Małachowie-Wierzbiczany W środę o godz. 10.00 do Straży Pożarnej wpłynęła informacja o pożarze w miejscowości Małachowo Wierzbiczany.... Środa, 8 kwietnia 2020
Kierował samochodem bez uprawnień! Dodatkowo wydmuchał 1,7 promila Nietrzeźwi kierowcy zawsze stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego... Środa, 8 kwietnia 2020
Anonimowy darczyńca podarował policjantom przyłbice ochronne Osiem przyłbic ochronnych przekazał Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie anonimowy darczyńca. Trafiły... Wtorek, 7 kwietnia 2020
Wjechał busem w przyczepę ostrzegawczą na drodze ekspresowej S5 Dzisiaj ok. godz. 12.00 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na drodze ekspresowej S5, na... Poniedziałek, 6 kwietnia 2020