Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

4 kolizje jednego dnia. Policjanci apelują o ostrożność na drodze

Poniedziałek, 20 stycznia 2014
  • 4 kolizje jednego dnia. Policjanci apelują o ostrożność na drodze

Policjanci apelują do kierowców o rozważną i ostrożną jazdę. Jest to szczególnie istotne teraz, zimą. Na skutek panujących w tym czasie niesprzyjających warunków pogodowych drogi stają się śliskie i niebezpieczne. Niestety, niektórzy kierowcy zdążyli się o tym przekonać na własnej skórze.

Tylko wczoraj gnieźnieńscy policjanci drogówki obsługiwali cztery zdarzenia drogowe. Prawdopodobnie przyczyniły się do nich niesprzyjające warunki pogodowe, tj. opady deszczu i utrzymującej się ujemnej temperatury oraz nie dostosowanie przez kierowców prędkości do panujących warunków drogowych.
Do pierwszych dwóch zdarzeń doszło po godzinie 13.00 na skrzyżowaniu ulic Wrzesińskiej z Pstrowskiego. Volkswagen Golf uderzył w tył Volkswagena Passata, a ten z kolei przemieścił się do przodu i uderzył w Renault Clio. 20-letni kierowca Golfa tę nieostrożną przejażdżkę przypłacił mandatem, natomiast pasażer tego auta z ogólnymi potłuczeniami pozostał na obserwacji w szpitalu. Mniej więcej w tym samym czasie na tym skrzyżowaniu Opel Vectra uderzył w bok Daewoo Matiz. Kierowca Opla został ukarany mandatem.
Po upływie kolejnej godziny funkcjonariusze z Gniezna zostali poinformowani o kolejnej kolizji na ulicy Wrzesińskiej. Kierujący Fordem Mondeo nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z Oplem Vectrą. W wyniku uderzenia Ford przemieścił się i uderzył w Forda Focus jadącego za Oplem. Na 34-letniego kierowcę Forda Mondeo policjanci nałożyli mandat karny.
Po godz. 18.00 w Modliszewie kierowca ciągnika siodłowego z naczepą podczas skrętu w prawo z drogi powiatowej na krajową "piątkę" zjechał naczepą na chodnik uderzając w tablicę informacyjną sołectwa oraz sygnalizator nadający światło koloru żółtego.
Warunki panujące na drogach w ostatnich dniach oraz nie dostosowanie prędkości jazdy spowodowały zapewne więcej kolizji i niebezpiecznych zdarzeń na drogach, jednak nie zawsze kończyło się to zgłoszeniem na Policję. Również nasza redakcja nie uniknęła kolizji wpadając do przydrożnego rowu.
Tak, więc szanowni użytkownicy dróg, w zimie rozwaga i szczególna ostrożność na pierwszym miejscu!

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Mieszkańcy ignorują zakaz wstępu na cmentarze Wielu mieszkańców zupełnie ignoruje zakaz wstępu na cmentarze wprowadzony z powodu koronawirusa. Chociaż... Sobota, 4 kwietnia 2020
Pacjent z raną brzucha zgłosił się do przychodni w Trzemesznie! Miał objawy sugerujące zakażenie koronawirusem! Dzisiaj ok. godz. 12.00 do przychodni Luxmed w Trzemesznie zgłosił się 45-letni mężczyzna, mieszkaniec... Czwartek, 2 kwietnia 2020
Pierwsze mandaty za łamanie nowych przepisów Policjanci wystawili pierwsze mandaty osobom, który nie stosowały się do nowych przepisów dotyczących... Środa, 1 kwietnia 2020
Uwaga! Utrudnienia w ruchu na ul. Żwirki i Wigury w Gnieźnie Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie informuje o utrudnieniach w ruchu drogowym dla kierowców, które... Środa, 1 kwietnia 2020