Logo

REKLAMA
Plik banneru

Akademickie Gimnazjum Milenium najlepsze w konkursie wiedzy o Lutosławskim

Artykuł dodany: Wtorek, 3 grudnia 2013
Akademickie Gimnazjum Milenium najlepsze w konkursie wiedzy o Lutosławskim
REKLAMA

W czwartek w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie odbył się finał Konkursu Wiedzy o życiu i twórczości Witolda Lutosławskiego. Tym samym zakończono całoroczne obchody setnej rocznicy urodzin kompozytora.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Konkurs jest podsumowaniem całego roku obchodów setnej rocznicy urodzin kompozytora Witolda Lutosławskiego - mówi Rafał Stańczak, dyrektor ZPSM w Gnieźnie. Ze środków pozyskanych z ministerstwa, przy minimalnym udziale miasta udało się napisać dobry projekt. Zrealizowaliśmy wiele projektów umuzykalniających - od przedszkoli, aż do dorosłych. Mam nadzieję, że udało nam się upowszechnić muzykę graną na żywych instrumentach. Nie każdy może być muzykiem, ale każdy może tej muzyki słuchać.
Konkurs organizowany był wspólnymi siłami instytucji miejskich oraz dofinansowany kwotą 16 tys. zł z Ministerstwa Kultury. Kończy się rok Witolda Lutosławskiego - mówi Piotr Wiśniewski, dyrektor Miejskiego Centrum Innowacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. W ciągu tego roku mieliśmy bogaty program przygotowany przez Zespół Szkół Muzycznych, Miejski Ośrodek Kultury i Urząd Miasta. Było dużo wydarzeń kulturalnych podczas Królewskiego Festiwalu Artystycznego. Autorski projekt Roberta Bartela w Dolinie Pojednania, występ First Capital Breakers do muzyki Lutosławskiego - próba połączenia muzyki hip-hop'owej z muzyką poważną, działania edukacyjne w przedszkolach. Dzisiaj konkurs o życiu i twórczości Witolda Lutosławskiego dla uczniów gimnazjów. Może to jest kropla w morzu potrzeb, ale cały czas rozwijamy ten pomysł i to jest wkład miasta i instytucji miejskich w rok Witolda Lutosławskiego.
Czwartkowy finał konkursu był tak skonstruowany, żeby uczestnicy musieli wykazać się kreatywnością. Pierwsze miejsce zajęło Akademickie Gimnazjum Milenium, drugie Gimnazjum nr 3, a trzecie Gimnazjum nr 4. Uczniowie otrzymali z rąk zastępcy Prezydenta Miasta Gniezna Czesława Kruczka pamiątkowe statuetki oraz nagrody.
(Buk)
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno