Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Listopadowa noc filmowa w Gimnazjum Nr 2

Wtorek, 3 grudnia 2013
  • Listopadowa noc filmowa w Gimnazjum Nr 2

Po raz pierwszy w Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie zorganizowana została noc filmowa, która miała miejsce w auli szkolnej. Seans rozpoczął się w piątek 29 listopada o godz. 19.30, a zakończył w sobotę o godz. 7.30. Inicjatorkami całej imprezy były uczennice klasy 3A: Roksana Jarkowska i Justyna Włodarczak.

W pomysł dał się wciągnąć Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami: Elżbietą Staszewską i Ewą Krieger. W trakcie imprezy młodzież obejrzała filmy dotyczące Holocaustu, terroryzmu, odpowiedzialności i patriotyzmu. Po emisji każdego z filmów dyskutowaliśmy na tematy poruszane w poszczególnych obrazach. Tak powstały mapy mentalne i plakaty. Dyskusje często przenosiły się na treści dotykające problemów współczesnej młodzieży i otaczającego świata. Młodzież odczuwa potrzebę rozmowy, na którą w codziennym życiu dorośli nie mają czasu. Okazuje się, że ma trafne spostrzeżenia, celne uwagi i konkretne postulaty.
W czasie przerwy posililiśmy się zamówioną pizzą i wypiliśmy hektolitry herbaty. Gdy zrobiło się chłodno wskoczyliśmy w śpiworki. Większość uczniów wytrwała do końca bez zmrużenia oka. Rano zmęczeni, ale bardzo zadowoleni podsumowaliśmy nasze spotkanie, następnie posprzątaliśmy aulę i wróciliśmy do domu.
W Listopadowej Nocy Filmowej uczestniczyło 21 uczniów z klas I, II i III. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że szkoła to nie tylko standardowe lekcje, ale także miejsce, w którym można się uczyć w niekonwencjonalny sposób, a przy tym cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Wszyscy uczestniczy seansu, bardzo dziękują opiekunkom samorządu za zorganizowanie  „Listopadowej Nocy Filmowej” oraz za stworzenie wspaniałej atmosfery.
Gimnazjum nr 2

Napisz komentarz

Komentarze(2)

PODOBNE TEMATY
Sejmik Samorządów Uczniowskich szkół podstawowych i gimnazjów miasta Gniezna Dyrektor oraz Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie 31 stycznia organizują Sejmik Samorządów... Czwartek, 9 stycznia 2014
Tydzień Edukacji Globalnej w Gimnazjum nr 2 W dniach 16-24 listopada w Gimnazjum nr 2 obchodzono Tydzień Edukacji Globalnej. Jest to już 15-sta... Środa, 27 listopada 2013