Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

34 osoby ukarane podczas wtorkowej akcji Policji

Środa, 27 listopada 2013
  • 34 osoby ukarane podczas wtorkowej akcji Policji

Wczoraj drogówka przeprowadziła akcję "Pasy". Policjanci sprawdzali przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. W 34-ech przypadkach policjanci ukarali niesfornych kierowców mandatami. Oto całe podsumowanie wtorkowej pracy policjantów.

Na ulicach Gniezna i drogach powiatu policjanci wydziału ruchu drogowego kontrolowali wczoraj obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy przez uczestników ruchu drogowego. W trakcie działań funkcjonariusze zwracali również uwagę na obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych.
Podczas trwającej kilka godzin akcji, gnieźnieńscy policjanci skontrolowali 77 pojazdów. W 31-den przypadkach ujawniono naruszenie przepisu o obowiązku stosowania pasów bezpieczeństwa przez kierującego, w 1-nym przypadku przez pasażera i w 2-óch przypadkach przewożenie dziecka bez wymaganego fotelika ochronnego. W związku z tym policjanci zmuszeni byli ukarać niesfornych uczestników ruchu drogowego mandatami karnymi.
Policjanci przypominają, że zapięte pasy bezpieczeństwa w samochodzie oraz używanie fotelików do przewożenia dzieci, zmniejszają skutki obrażeń, jakie zwykle odnoszą uczestnicy wypadków komunikacyjnych. Niestety nie wszyscy kierowcy o tym pamiętają, narażając siebie, swoje dzieci i pasażerów na poważne obrażenia.
Stróże prawa zatrzymali również w miejscowości Gołąbki 61-letniego kierującego Daewoo Tico w stanie po spożyciu alkoholu.
Policja przypomina, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2-óch. Ponadto wiąże się ono z utratą prawa jazdy i holowaniem pojazdu na koszt właściciela (jeśli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób).
Jazda rowerem pod wypływem alkoholu jest teraz wykroczeniem, za które grozi maksymalnie 30 dni aresztu lub 5 000 grzywny.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Dwie akcje strażaków z Witkowa Wczoraj strażacy z OSP Witkowo dwukrotnie wyjeżdżali do akcji. W trakcie jednych działań musieli zachować... Niedziela, 29 marca 2020
Nie żyje druh Jan Kwiatkowski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerniejewie Z wielkim smutkiem informujemy, że w dniu dzisiejszym odszedł na wieczną służbę nasz wieloletni druh... Niedziela, 29 marca 2020
Dachowanie między Żydowem a Jelitowem! Na miejscu nikogo nie było Dzisiaj o godz. 5.05 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o samochodzie osobowym leżącym na dachu między... Niedziela, 29 marca 2020
Jedna karetka na cały powiat! Ratownicy chcieli 50% podwyżek! Od dzisiejszego rana do godzin popołudniowych teren całego powiatu gnieźnieńskiego zabezpieczał jeden... Piątek, 27 marca 2020