moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Offowe teatry rozpoczęły festiwal

Czwartek, 7 listopada 2013
  • Offowe teatry rozpoczęły festiwal

5 i 6 listopada na deskach sceny Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie wystąpiły teatry szkół podstawowych i gimnazjalnych w Gnieźnie. Offka, czyli Przegląd Teatrów Szkolnych stał się już tradycją Offeliady.

W tym roku, z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń (aż 10 zespołów) organizatorzy podjęli decyzję o rozdzieleniu przedstawień szkół podstawowych i gimnazjalnych i ich prezentacji podczas dwóch pierwszych dni festiwalu Offeliada.
I tak we wtorek, w sali widowiskowej MOK mogliśmy obejrzeć spektakle: „Kwiaty na Pere-Lachaise” teatru „Za kurtyną” (SP2) w reż. Marii Karkut i Iwony Jułgi; „Wybory Miss” zespołu „Lutoliki” (SP3) w reż. Sylwii Jóźwiak-Dreli; „Muzyka Poezji, Poezja Muzyki” grupy „Piąteczka” (SP5) w reż. Renaty Ofertowicz i Macieja Tomaszewskiego; „Życie jest Muzyką” przygotowany przez „Tęczę” (SP6) w reż. Renaty Kosmali i Izabeli Koitki, a na koniec „Ptasie Radio i inne opowieści” teatru „Dziewiątka” (SP9) w reż. Małgorzaty Michalak-Sobczak i Ewy Humeniuk.
Następnego dnia publiczność podziwiała: „Ptaki” grupy teatralnej „Jedynka” (G1) w reż. Hanny Warchoł i Marty Labrenc; „Z muzyką w świat” Koła Teatralnego (G2) w reż. Ewy Czai, Beaty Łuczak i Izabeli Wojciechowskiej oraz „Był sobie muzyk” koła teatralnego „Maski” (G4) w reż. Wioletty Łubińskiej. Ozdobą OFFKI był niezwykły i pozostający w pamięci spektakl „Myśli nieUCZesane” przygotowany przez wychowanków Środowiskowego Domu Samopomocy „Dom Anki” w Gnieźnie w reż. Andrzeja Malickiego.
Warto podkreślić duże zainteresowanie gnieźnieńskiej publiczności, która całkowicie wypełniła Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie oraz żywo i entuzjastycznie reagowała na przygotowane z pietyzmem i zaangażowaniem spektakle. To dobry początek Offeliady, która w tym roku już po raz siódmy zamienia Gniezno w Filmową Stolicę Polski.
Już 7 listopada kolejne wydarzenia, tym razem z cyklu „Po OFFowej stronie Gniezna” spotkamy się z fotografią Piotra Robakowskiego oraz filmami Mateusza Skrzydlewskiego. Wernisaż i pokaz filmów w Miejskim Ośrodku Kultury o 19.00. Wstęp wolny.
tekst: Urząd Miejski
foto: Anna Zdrojewska, (Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Poznaliśmy program 13. "Offeliady" 34 filmy konkursowe, pokazy specjalne "Juliusza, "Siłaczek" i "Ondyny", spotkania z twórcami i jurorami... Wtorek, 29 października 2019
Spotkanie z autorem przygód wikinga Tappiego W niezwykły świat elfów, wodników oraz krasnali wprowadził najmłodszych gnieźnian pisarz Marcin Mortka.... Czwartek, 31 maja 2018
Damian Holecki wystąpi z okazji Dnia Dziecka w Kiszkowie 10 czerwca w Kiszkowie odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka. W programie m.in. pokaz motoparalotni,... Wtorek, 29 maja 2018
Tłumy na festynie w Osińcu W weekend we wsi Osiniec odbył się Festyn z okazji Dnia Matki i Dziecka. Zobaczcie jakie atrakcje przygotowali... Poniedziałek, 28 maja 2018