moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Aktualności Straży Miejskiej

Sobota, 2 listopada 2013
  • Aktualności Straży Miejskiej

Centrum miasta Gniezna objęte jest monitoringiem, którego głównym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców i przekazywanie informacji o popełnianych wykroczeniach i przestępstwach funkcjonariuszom policji jak i również strażnikom miejskim. W ostatnim czasie kamery zarejestrowały kilka ciekawych zdarzeń, które zostały zarejestrowane w październiku.

Grupa mężczyzn spożywała alkohol przy Miejskim Ośrodku Kultury. Operator monitoringu powiadomił oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji, na miejsce wysłano patrol wydziału prewencji.
Kolizja z udziałem rowerzysty to również częste zdarzenie zwłaszcza w centrum. Wielu kierowców traktuje „z góry” poruszających się jednośladem, jak i rowerzyści lekceważą kierowców. Efekt niejednokrotnie jest tragiczny w skutkach. Zdarzenie, które zostało zarejestrowane w centrum miasta na szczęście dla jednej jak i drugiej strony skończyło się bez strat i polubownie.
Przypominamy, że przy ulicy Chrobrego znajduje się znak B - 36 - „zakaz zatrzymywania się”. Jest to miejsce gdzie nagminnie kierowcy pozostawiają swoje pojazdy. Za powyższe wykroczenie taryfikator przewiduje mandat karny w wysokości 100zł.
Centrum miasta jest coraz bardziej zakorkowane, w godzinach porannych toczy się wręcz bitwa o miejsca parkingowe. Wielu użytkowników pojazdu posuwa się do zajmowania miejsc parkingowych różnymi przedmiotami.
Monitoring miejski pracuje również w nocy i czujne oko kamery niejednokrotnie wyłapuje sytuacje niebezpieczne dla bezdomnych.
Jednym z zadań Strażników Miejskich jest dbanie o ład i porządek. Wielu właścicieli swoich czworonogów nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji, jakie wynikają z puszczania „psa luzem”, a także jakie wynikają za nie sprzątanie po swoim pupilu. Kary za powyższe wykroczenia to odpowiednio do 250zł i do 500zł.
Straż Miejska

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Sprawcy odpalania fajerwerków w centrum namierzeni przez Straż Miejską Straż Miejska w Gnieźnie namierzyła sprawców zakłócania spokoju i porządku publicznego, do którego doszło... Niedziela, 5 lipca 2020
Obywatelskie zatrzymania pijanych kierowców Czujnością i odpowiedzialnością wykazali się mieszkaniec Niechanowa, mieszkanka Gniezna, mieszkaniec... Sobota, 4 lipca 2020
Kierowca bordowego Opla Corsa podrzuca śmieci w Piekarach W Piekarach na ul. Poziomkowej kierowca bordowego Opla Corsa notorycznie podrzuca śmieci. Mieszkańcy... Czwartek, 2 lipca 2020
15-latek uratował życie mężczyzny! Jako jedyny wyciągnął go z samochodu i rozpoczął reanimację! We wtorek na ul. Roosevelta w Gnieźnie doszło do wypadku. 65-letni mężczyzna kierujący osobowym Volkswagenem,... Czwartek, 2 lipca 2020