Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Aktualności Straży Miejskiej

Sobota, 2 listopada 2013
  • Aktualności Straży Miejskiej

Centrum miasta Gniezna objęte jest monitoringiem, którego głównym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców i przekazywanie informacji o popełnianych wykroczeniach i przestępstwach funkcjonariuszom policji jak i również strażnikom miejskim. W ostatnim czasie kamery zarejestrowały kilka ciekawych zdarzeń, które zostały zarejestrowane w październiku.

Grupa mężczyzn spożywała alkohol przy Miejskim Ośrodku Kultury. Operator monitoringu powiadomił oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji, na miejsce wysłano patrol wydziału prewencji.
Kolizja z udziałem rowerzysty to również częste zdarzenie zwłaszcza w centrum. Wielu kierowców traktuje „z góry” poruszających się jednośladem, jak i rowerzyści lekceważą kierowców. Efekt niejednokrotnie jest tragiczny w skutkach. Zdarzenie, które zostało zarejestrowane w centrum miasta na szczęście dla jednej jak i drugiej strony skończyło się bez strat i polubownie.
Przypominamy, że przy ulicy Chrobrego znajduje się znak B - 36 - „zakaz zatrzymywania się”. Jest to miejsce gdzie nagminnie kierowcy pozostawiają swoje pojazdy. Za powyższe wykroczenie taryfikator przewiduje mandat karny w wysokości 100zł.
Centrum miasta jest coraz bardziej zakorkowane, w godzinach porannych toczy się wręcz bitwa o miejsca parkingowe. Wielu użytkowników pojazdu posuwa się do zajmowania miejsc parkingowych różnymi przedmiotami.
Monitoring miejski pracuje również w nocy i czujne oko kamery niejednokrotnie wyłapuje sytuacje niebezpieczne dla bezdomnych.
Jednym z zadań Strażników Miejskich jest dbanie o ład i porządek. Wielu właścicieli swoich czworonogów nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji, jakie wynikają z puszczania „psa luzem”, a także jakie wynikają za nie sprzątanie po swoim pupilu. Kary za powyższe wykroczenia to odpowiednio do 250zł i do 500zł.
Straż Miejska

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Strażnicy miejscy mogą wejść do domu w celu przeprowadzenia kontroli Po artykule związanym z mandatami nakładanymi na osoby spalające śmieci w domowych piecach pojawiły... Wtorek, 8 października 2019
Wandal z targowiska skazany! Prace społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie przez pół roku, pokrycie szkód w wysokości 2 029 zł... Czwartek, 3 października 2019
Kontrole Straży Miejskiej w zakresie spalania w piecach niedozwolonych odpadów Przełom września i października, chłodne wieczory i noce spowodowały pierwsze interwencje Straży Miejskiej... Czwartek, 3 października 2019
Uczniowie "Ósemki" sprzątali las 19 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie wzięli udział w ogólnopolskiej... Czwartek, 19 września 2019