moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Aktualności Straży Miejskiej

Niedziela, 13 października 2013
 • Aktualności Straży Miejskiej

Dwie duże torby foliowe ze śmieciami zostały znalezione 4 października w lesie miejskim. Wśród śmieci znalezione zostały dokumenty z adresem. Strażnicy udali się pod ten adres i po rozmowie z domownikami ukarali mandatem karnym sprawce wykroczenia. Osoba sama zobowiązała się do posprzątania zaśmieconego terenu. Funkcjonariusze Straży Miejskiej dokonali rekontroli terenu, który nie budził żadnych zastrzeżeń. W minionym tygodniu strażnicy miejscy ujawnili więcej dzikich wysypisk śmieci: na osiedlu Konikowo oraz na osiedlu Winiary. W tych sprawach toczy się postępowanie wyjaśniające.

Gdzie fotoradar?

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi kwestii związanych z wystawianiem fotoradaru Straż Miejska informuje, że w miesiącu październiku urządzenie ujawniające i rejestrujące naruszenia przepisów ruchu drogowego „Fotorapid 0070” wystawiane będzie na następujących ulicach:
 • ul. Budowlanych,
 • ul. Gdańskiej,
 • ul. Wrzesińskiej,
 • ul. Kostrzewskiego,
 • ul. Roosevelta,
 • ul. Dallkoskiej,
 • ul., Słonecznej,
 • ul. Wolności,
 • ul. 3 Maja,
Na tych ulicach, zarówno do południa, jak i w godzinach popołudniowych kierujący pojazdami mogą spodziewać się strażników miejskich dokonujących pomiaru prędkości.

Strażnicy i strażacy

7 października patrol Straży Miejskiej zauważył na jezdni na ul. Wyszyńskiego potężną plamę oleju. Niezwłocznie powiadomiono Straż Pożarną, która zabezpieczyła śliską powierzchnię.

Uszkodzona studzienka

W minionym tygodniu mieszkańcy naszego miasta zgłosili do dyżurnego Straży Miejskiej dwie uszkodzone studzienki telekomunikacyjne. Na ul. Gajowej oraz na ul. Myśliwieckiej. Zostało to przekazane odpowiednim służbom.

Zagubiony notes

7 października na ul. Mickiewicza jeden z mieszkańców naszego miasta zagubił notes z bardzo ważnymi dla siebie zapiskami m.in. terminami wizyt u lekarza. Znalazca proszony jest o kontakt ze Strażą Miejską. Posiadamy tel. do właściciela notesu.
Telefony Straży Miejskiej:
61 424 10 70 - w godz.  7.30 - 15.30,
604 512 000 - w godz. 7.00 - 22.00.

Martwy kot

Martwego kota na chodniku zauważyli strażnicy 8 października na ul. Sobieskiego. Niezwłocznie przekazali informacje do zarządcy drogi.

Ciemno na Winiarach

8 października do Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie od mieszkańca os. Winiary dotyczące nieprawidłowo działającego oświetlenia przy ul. Gdańskiej obok przystanku MPK. Strażnicy udali się w miejsce, gdzie ustalili dokładnie, o które lampy chodzi i przekazali informację do Urzędu Miejskiego.
Straż Miejska

Napisz komentarz

Komentarze(3)

 • 12.02.2014 18:58  Odpowiedz na komentarz

  zgłosiłam informacje o rozjechanym kocie, zgłoszenie przyjęto ale akcji żadnej. Co to ma być? Ja dziękuję bardzo za taką straż.

 • 14.10.2013 13:01  Odpowiedz na komentarz

  Człowieku zmień płytę, bo robisz się nudny.Sprzątnęli źle, niesprzątnęli też źle, o co ci chodzi.I skończ z tym radarem. mja do tego uprawnienia.

 • 14.10.2013 08:30  Odpowiedz na komentarz

  "przekazali informacje" to co oni jako sekretarka robia DOSTALI INFORMACJE A SAMI NIC NIE ZNALEZLI kota tez posprztac mogi do roboty nygusy niech sie wezna a nie tylko radar ustawic na swoich i grzac sie w samochodzie zabrac samochod i niech napieszo chodza

PODOBNE TEMATY
Ślubowanie nowo przyjętych policjantów W ostatnim czasie szeregi gnieźnieńskiej jednostki Policji zasilili nowi policjanci. W piątek, w gnieźnieńskiej... Sobota, 16 stycznia 2021
Uwaga na wiadomości z fałszywymi linkami do usługi wysyłki przez OLX! Gnieźnieńscy policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi przyjęli w ostatnim czasie kilka... Piątek, 15 stycznia 2021
Otrzymała SMS-a z prośbą o dopłatę. Oszuści wzięli na nią 23 tys. zł kredytu Przestępcy internetowi wymyślają coraz nowsze metody na pozbawienie nas oszczędności. W ostatnim czasie... Piątek, 15 stycznia 2021
86 wypadków, 1 284 kolizje i 420 zatrzymanych praw jazdy! 2020 rok na drogach naszego powiatu Spadła liczba wypadków drogowych, zabitych i rannych. Miniony rok był pod tym względem bezpieczniejszy... Piątek, 15 stycznia 2021