moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Chciała zaoszczędzić 70 zł. Może trafić do więzienia na 8 lat!

Wtorek, 8 października 2013
  • Chciała zaoszczędzić 70 zł. Może trafić do więzienia na 8 lat!

W niedzielę 29-letnia kobieta podczas robienia zakupów w jednym z trzemeszeńskich sklepów zamieniła metki z ceną przy tunice, bluzce, spódnicy, kurtce, legginsach i spodniach. Z tak "przecenionym" towarem udała się do kasy. Kobieta chciała zaoszczędzić 70 złotych, a teraz może grozić jej kara pozbawienia wolności nawet do 8-miu lat.

W niedzielę 29-letnia mieszkanka Trzemeszna postanowiła udać się na zakupy do jednego z miejscowych sklepów. Wpadła na pomysł aby pozamieniać metki na rzeczach, które jej się spodobały. Do droższych spodni, legginsów, tuniki, bluzki, spódnicy i kurtki poprzyczepiała metki z tańszych rzeczy. Takim to sposobem chciała mieć droższe ciuszki za mniejsze pieniądze.
Manewry przy zamianach metek zauważyła obsługa sklepu, która wezwała na miejsce Policję. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta w sumie chciała zaoszczędzić 70 złotych. Teraz może grozić jej kara nawet do 8-miu lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz

Komentarze(3)

  • 08.10.2013 20:44  Odpowiedz na komentarz

    Poczytajcie kodeks karny, albo przynajmniej nauczcie się czytać artykuły ze zrozumieniem. Grozi jej od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności z artykułu 286 par. 1 KK. Prawdopodobnie skończy się na najniższej przewidzianej przepisami karze, w zawieszeniu.

    Poza tym oszustwo nadal pozostaje oszustwem, tak samo jak kradzież kradzieżą. Nawet jeśli łupem padnie batonik za 0,50 groszy, jest to KRADZIEŻ, a złodzieja należy ukarać.

    Ale widzę, że wśród Gnieźnian panuje przyzwolenie na drobną kradzież. To już wiadomo dlaczego od lat miastem rządzi ta sama lewa ekipa.

  • 8 lat ! rozumiem że kradzieży nie powinno być,ale...za około 70 zł na 8 lat ? No brawo ! A prawdziwi przestępcy się śmieją w twarz już nie tylko policji ,ale całemu naszemu rządowi który ochrania bandytów dużego kalibru ! WSTYD !

  • NASZE PRAWO JEST CUDOWNE A JAKA KARA SPOTKA TYCH CO KRADNĄ MILIONY SKORO ZA 70 ZL MOŻNA I IŚĆ NA 8 LAT DO WIĘZIENIA

PODOBNE TEMATY
Nie żyje Henryka Pawelec. Pogrzeb w poniedziałek W duchu wiary i nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że w dniu 28 grudnia 2020 roku została powołana... Niedziela, 3 stycznia 2021
Grobowiec rodziny Ptschyody'ów - szukamy osób, które się nim opiekują Niemalże każdy, kto wchodził na cmentarz Św. Piotra i Pawła w Gnieźnie zwrócił uwagę na grobowiec rodziny... Środa, 23 grudnia 2020
Poszukiwani świadkowie potrącenia 16-letniej kobiety Gnieźnieńscy policjanci szukają świadków potrącenia 16-letniej kobiety do którego doszło 20 października... Wtorek, 10 listopada 2020
Nowy wóz dla OSP Mnichowo W poniedziałek do OSP Mnichowo trafił lekki samochód ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą. Pojazd... Wtorek, 10 listopada 2020