moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Aktualności Straży Miejskiej

Sobota, 5 października 2013
  • Aktualności Straży Miejskiej

W minionym tygodniu Straż Miejska podejmowała interwencje na terenie miasta, które w większości dotyczyły spraw porządkowych oraz związanych z nieprawidłowym parkowaniem.

Brak pojemnika na odpady komunalne

25 września wpłynęło zgłoszenie dotyczące braku pojemnika na odpady komunalne przy jednej z firm odzieżowych. Interwencja została zgłoszona przez osoba prywatną.

Piesek na os. Piastowskim

26 września na zgłoszenie gnieźnieńskiego TOZ do schroniska został przewieziony mały rudy piesek, który błąkał się po osiedlu Piastowskim. W tym samym dniu do schroniska zostały odwiezione również dwa małe kotki z ul. Budowlanych.

Auto w strefie zamieszkania

Mandatem karnym został ukarany mężczyzna parkujący swoje auto 16 października  na ul. Kaszarskiej. Przypominamy, że w miejscu tym obowiązuje znak drogowy D-40 „ strefa zamieszkania”.  Pisaliśmy już o zasadach, jakie obowiązują w takich miejscach, jednak w związku z dużą ilością interwencji na ulicach gdzie obowiązuje w/w znak przypominamy: Znak D-40  oznacza wjazd do „strefy zamieszkania”. Wyjazd z takiej strefy oznacza znak D-41 „koniec strefy zamieszkania”. Znaki te mogą być umieszczone w miejscu innym niż prawa strona jezdni. W strefie zamieszkania obowiązują szczególna zasady ruchu m.in.: pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdami, dopuszczalna prędkość pojazdu wynosi 20 km/h, zabroniony jest postój pojazdu w innym miejscu niż wyznaczone do tego celu.

Pies biegający luzem

Luzem biegające psy to częsty widok w naszym mieście. Właścicielom czworonogów wydaje się, że skoro pies jest łagodny i nigdy nikogo nie ugryzł mogą go wyprowadzać bez smyczy. Niestety tak nie jest. Każdy, kto posiada psa jest zobowiązany do wyprowadzania psa na smyczy oraz sprzątania po nim. Psy ras niebezpiecznych dodatkowo muszą być wyprowadzane w kagańcu. Na osiedlu Piastowskim jeden z takich beztroskich właścicieli został pouczony przez patrol Straży Miejskiej.

Człowiek w piwnicy

W miniony czwartek po zgłoszeniu od jednego z mieszkańców strażnicy miejscy przewieźli mężczyznę z piwnicy położonej na osiedlu Kazimierza Wielkiego.

Brak sygnalizacji świetlnej

Brak sygnalizacji świetlnej przekazali funkcjonariusze Straży Miejskiej 27 września. Awaria miała miejsce na skrzyżowaniu ulic Wrzesińskiej i Wolności.

Pojazd na chodniku

Mandatem karnym został ukarany kierowca pojazdu parkującego całą szerokością na chodniku przy ul. Św. Michała. Przejście chodnikiem lub przejechanie z wózkiem dziecięcym było niemożliwe.     

Wycinka drzew

30 września do Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące wycinki drzew na jednej z posesji. Zgłaszający twierdził, że odbywa się to nielegalnie. Na miejscu właściciel posesji okazał zgodę na wycinkę drzew z tut. Urzędu Miejskiego.
Straż Miejska

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Nielegalne składowisko w Mnichowie! WIOŚ kontroluje i nakłada kary, Urząd Gminy Gniezno milczy Jeszcze przed rokiem 2015 w Mnichowie powstało dzikie składowisko żwiru, ziemi, gruzu, tłucznia, drzewa... Wtorek, 19 maja 2020
16-latek pobity przez grupę mężczyzn! Sportowiec musiał przerwać treningi We wtorek, 28 kwietnia, ok. godz. 17.00 na ul. Zamiejskiej w Gnieźnie doszło do pobicia 16-letniego... Wtorek, 5 maja 2020
Pracowity weekend Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego Okres długiego weekendu był czasem intensywnej pracy patroli z Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.... Wtorek, 5 maja 2020
Dzielnicowy z Czerniejewa realizuje zadanie priorytetowe Dzielnicowy rejonu nr I gmina Czerniejewo informuje o wdrożeniu "Planu Działania Priorytetowego" w miejscowości... Wtorek, 5 maja 2020