Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Aktualności Straży Miejskiej

Sobota, 5 października 2013
  • Aktualności Straży Miejskiej

W minionym tygodniu Straż Miejska podejmowała interwencje na terenie miasta, które w większości dotyczyły spraw porządkowych oraz związanych z nieprawidłowym parkowaniem.

Brak pojemnika na odpady komunalne

25 września wpłynęło zgłoszenie dotyczące braku pojemnika na odpady komunalne przy jednej z firm odzieżowych. Interwencja została zgłoszona przez osoba prywatną.

Piesek na os. Piastowskim

26 września na zgłoszenie gnieźnieńskiego TOZ do schroniska został przewieziony mały rudy piesek, który błąkał się po osiedlu Piastowskim. W tym samym dniu do schroniska zostały odwiezione również dwa małe kotki z ul. Budowlanych.

Auto w strefie zamieszkania

Mandatem karnym został ukarany mężczyzna parkujący swoje auto 16 października  na ul. Kaszarskiej. Przypominamy, że w miejscu tym obowiązuje znak drogowy D-40 „ strefa zamieszkania”.  Pisaliśmy już o zasadach, jakie obowiązują w takich miejscach, jednak w związku z dużą ilością interwencji na ulicach gdzie obowiązuje w/w znak przypominamy: Znak D-40  oznacza wjazd do „strefy zamieszkania”. Wyjazd z takiej strefy oznacza znak D-41 „koniec strefy zamieszkania”. Znaki te mogą być umieszczone w miejscu innym niż prawa strona jezdni. W strefie zamieszkania obowiązują szczególna zasady ruchu m.in.: pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdami, dopuszczalna prędkość pojazdu wynosi 20 km/h, zabroniony jest postój pojazdu w innym miejscu niż wyznaczone do tego celu.

Pies biegający luzem

Luzem biegające psy to częsty widok w naszym mieście. Właścicielom czworonogów wydaje się, że skoro pies jest łagodny i nigdy nikogo nie ugryzł mogą go wyprowadzać bez smyczy. Niestety tak nie jest. Każdy, kto posiada psa jest zobowiązany do wyprowadzania psa na smyczy oraz sprzątania po nim. Psy ras niebezpiecznych dodatkowo muszą być wyprowadzane w kagańcu. Na osiedlu Piastowskim jeden z takich beztroskich właścicieli został pouczony przez patrol Straży Miejskiej.

Człowiek w piwnicy

W miniony czwartek po zgłoszeniu od jednego z mieszkańców strażnicy miejscy przewieźli mężczyznę z piwnicy położonej na osiedlu Kazimierza Wielkiego.

Brak sygnalizacji świetlnej

Brak sygnalizacji świetlnej przekazali funkcjonariusze Straży Miejskiej 27 września. Awaria miała miejsce na skrzyżowaniu ulic Wrzesińskiej i Wolności.

Pojazd na chodniku

Mandatem karnym został ukarany kierowca pojazdu parkującego całą szerokością na chodniku przy ul. Św. Michała. Przejście chodnikiem lub przejechanie z wózkiem dziecięcym było niemożliwe.     

Wycinka drzew

30 września do Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące wycinki drzew na jednej z posesji. Zgłaszający twierdził, że odbywa się to nielegalnie. Na miejscu właściciel posesji okazał zgodę na wycinkę drzew z tut. Urzędu Miejskiego.
Straż Miejska

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Strażnicy miejscy mogą wejść do domu w celu przeprowadzenia kontroli Po artykule związanym z mandatami nakładanymi na osoby spalające śmieci w domowych piecach pojawiły... Wtorek, 8 października 2019
Wandal z targowiska skazany! Prace społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie przez pół roku, pokrycie szkód w wysokości 2 029 zł... Czwartek, 3 października 2019
Kontrole Straży Miejskiej w zakresie spalania w piecach niedozwolonych odpadów Przełom września i października, chłodne wieczory i noce spowodowały pierwsze interwencje Straży Miejskiej... Czwartek, 3 października 2019
Uczniowie "Ósemki" sprzątali las 19 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie wzięli udział w ogólnopolskiej... Czwartek, 19 września 2019